סגל על מלדה: "עזיבת סבע ומוחמד - קשה יותר"

בעלי נתניה דיבר על העתיד. וגם: מאמצים להחתים את פואה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  17.01.21 - 13:30
תחילת כתבהמכבי נתניה נפרדה מיונס מלדה ביום שישי, והכניסה לקופת המועדון 1.5 מיליון יורו. למרות שההכנסה הכספית המרשימה, במועדון גם קיבלו לא מעט חצי ביקורת בשל הפרידה מהשחקן החשוב. היום (ראשון) בעלי הקבוצה, אייל סגל דיבר על השיקולים שבמהלך והוא גם התייחס לעתידה של נתניה.

"לפני עשרה ימים התקבלה (בהפתעה מוחלטת) הצעה מגנט, נוהל משא ומתן קצר ותכליתי והעיסקה סוכמה" סיפר סגל. "אנחנו לא מכבי פ"ת או אשדוד, שם מקדמים שחקנים צעירים כדרך לשיווק יזום, תוך הנחיה מפורשת על כמות דקות. גם לא מכבי ת"א או חיפה שמחתימות שחקנים על חוזי עתק לחמש עונות, גם שהם לא בתוכניות המקצועיות".

"לכן, חלון הזמן למכירת שחקנים מצומצם וכמובן תלוי בביקוש ובזמן שנותר לסיום ההסכם", הסביר הבעלים. "במהלך ארבע וחצי השנים האחרונות, התפספסו לא מעט הזדמנויות למכירה, בעיקר כדי לרצות את הקהל".

סגל גם הפתיע כשטען שעזיבת מלדה לא תשפיע יותר מדי: "מכירתם של דיא סבע ועלי מוחמד גרמו לנו לכאבי בטן לא קטנים, בעיקר שבשני המקרים, חששנו מה"וואקום" שיווצר מחסרונם, הפעם המקרה שונה".

עם זאת, במועדון אישרו הבוקר (ראשון) את המועמדות של הקשר/חלוץ מחוף השנהב ז'אן מורל פואה שנחשפה אתמול כאן באתר. "הוא מתאים לנו כמו כפפה ליד אחרי העזיבה של מלדה", אמרו במועדון. סוכנו של השחקן סיפר לראשי המועדון כי הדרך להביאו לא פשוטה, מפני שהמו"מ מלווה בקשיים, אבל עדיין נעשים מאמצים להנחיתו.

המאמן ההולנדי ריימונד אטפלד לא משדר לחץ ומודע לעבודה שנעשית מאחורי הקלעים על ידי המנכ"ל ניב גולדשטיין כדי לחזק את הקבוצה. נכון לעכשיו אקינסולה אקיניימי נשאר, אבל בקבוצה מקווים כי אחיו ועורך דינו יצליחו למצוא לו קבוצה בקרוב.  

לקראת המשחק מול מכבי ת"א והמפגש מול פטריק ואן לוון שהביא אותו לישראל, אטפלד עשוי לקבל בחזרה את הקפטן אלמוג כהן. הקשר ינסה השבוע להגביר את קצב האימונים ולהחלים מהפציעה. אביב אברהם וחן עזרא כשירים ויעמדו לרשות המאמן שהצליח לסיים עם האלופה בסיבוב הקודם ב-2:2 מכובד.