אחרי שנתיים: תם ההסכם בין ב"ש לאתלטיקו

האדומים יפצו את המדרידאים, הסכום שתעביר ברקת - בפנים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  18.01.21 - 09:19
תחילת כתבה

הפועל באר שבע ואתלטיקו מדריד סיימו את שיתוף הפעולה ביניהן - כך נודע לערוץ הספורט. גורמים המעורים בפרטים סיפרו כי באר שבע, שהחליטה לצאת מההסכם, תצטרך לשלם למועדון הפאר הספרדי פיצוי בסך כ-900 אלף יורו, כאשר סכום של כ-600 אלף כבר הועבר.

כזכור, ב-2018 התגאתה הבעלים אלונה ברקת בהסכם שנחתם מול המועדון האירופי הבכיר ובמסגרתו התחייבה אתלטיקו מדריד להעמיד לרשות הקבוצה הישראלית צוות מקצועי, ששכרו יקוזז מהתשלומים העונתיים שיועברו לאתלטיקו. עוד נודע אז כי במידה שבאר שבע תרצה לצאת מההסכם שנחתם לעשר שנים לפני העונה הרביעית היא תצטרך לשלם קנס.

בעניין אחר, העבודה מאחורי הקלעים של המנכ"ל אסי רחמים נשאה פרי בנושא אזרחותו של מריאנו בריירו. הפועל באר שבע אמנם תצטרך לשלם עליו מס של 50 אחוזים (כמו על כל שחקן ישראלי), אבל יחד עם זאת, למועדון התפנה מקום לשחקן זר לחלק הקדמי. בתוך כך, שתי הצעות כספיות כבר הוגשו לשחקנים זרים, אבל במועדון אין כוונה להחתים שחקן מתוך לחץ.

לאור העובדה שחלון ההעברות בישראל יסתיים השנה במועד מאוחר מהרגיל, בבאר שבע מבינים כי עדיף לחכות למקרה ששחקנים איכותיים כאלה או אחרים לא ימצאו מקום בליגות בכירות יותר וייאלצו להסתפק בהגעה לישראל. מעבר לכך, בשלב זה, גם הסגר ועצירת הליגה כמובן לא תורמים בניסיון לצרף שחקן זר.

תגובת הפועל ב"ש: ״לאור משבר הקורונה הסתיים ההסכם בין המועדון לבין אתלטיקו מדריד. סיום ההתקשרות נעשה בהדדיות, ברוח טובה ומתוך הכרה שבנסיבות שנוצרו לא ניתן היה לקיים את ההסכם העונה. הקשר הטוב בין הצדדים נשמר ואנו מודים לאתלטיקו על הזכות לעבוד איתם וללמוד מהם. תודה מיוחדת לעידן עופר על הירתמותו ליצירת הקשר בין הצדדים ועל שאפשר את שיתוף הפעולה המיוחד בין המועדונים״.