שוחרר האוהד שנחשד בהנחת רימון ההלם

פרשת אצילי: במשטרה טוענים כי יבוצעו מעצרים נוספים בקרוב

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  18.01.21 - 18:14
תחילת כתבה

התקדמות בחקירה המשטרה באשר לרימון ההלם שהונח ליד דלת הכניסה לבית הוריו של עומר אצילי. חוקרי המשטרה של מרחב ירקון עצרו היום (שני) חשוד שביצע את הפעולה. גורמים במשטרה מספרים לערוץ הספורט כי מדובר באדם שמזוהה כאוהד כדורגל והחקירה מתנהלת לפיה שעה בפן הספורטיבי. מאוחר יותר, אותו חשוד אמנם שוחרר לביתו, אבל במשטרה ימשיכו לבדוק אם יש לו קשר לאירוע. לצד זאת, טענו במשטרה כי יבוצעו מעצרים נוספים בימים הקרובים.

גורם בחקירה סיפר בביטחון כי החלק האחרון בפאזל שחסר לחוקרים הוא מי שלח את אותו חשוד (או מעורבים פוטנציאלים נוספים) ומה המניע המדויק ולכן נבדקו בשבוע האחרון כמה כיווני חקירה. כפי שפורסם בערוץ הספורט, צוות חקירה מיוחד במרחב ירקון מונה כדי לבחון את התיק ובמשטרה מייחסים חשיבות רבה להגיע לאחראי או האחראים.

בתוך כך, במשטרה לא פוסלים את האפשרות כי מקורבים לנערות בפרשה, שהובילה את אצילי לעזוב את מכבי ת"א וישראל, מעורבים במקרה זה. גם מניע חיצוני שלא קשור לשחקן עצמו אלא לאחד מבני משפחתו הרחוקה ולא הגרעינית נבדק. "בודקים את מקורבי הנערות, אוהדי כדורגל ודברים שאינם קשורים בספורט", אמר גורם המעורה בפרטים.

העדות המפורטת והמגובה של עומר ואור אצילי אתמול במשטרה הובילה את החוקרים למספר מסקנות. במשטרה סירבו לומר אם מדובר בניסיון סחיטה או כעס על אצילי, על המעבר למכבי חיפה, מצד אוהדי קבוצה אחרת. "לא נוציא דברים מחקירה שמתנהלת", נמסר מדוברות המשטרה.