שר הבריאות אדלשטיין יתמוך בחזרת הליגות

שוחח עם השר טרופר לקראת ישיבת הממשלה שתתקיים בצהריים. רה"מ החליפי בני גנץ ושרי כחול לבן יתמכו ביוזמת שר הספורט. הכיוון: הליגות הבכירות יחזרו. הפשרה: משחקי הלאומית יידחו בשבוע נוסף

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  19.01.21 - 09:24
תחילת כתבה

הלחץ שמפעילים משרד הספורט על משרד הבריאות כדי להחזיר לפעילות את הליגות המקצועניות בסוף השבוע הקרוב, ולעמוד בהבטחה שלהם לפני תחילת הסגר, קיבל היום (שלישי) דחיפה נוספת, אחרי המכתב שנשלח אתמול ממנהלות הליגות בכדורגל ובכדורסל לראש הממשלה, בנימין נתניהו.

שר הבריאות, יולי אדלשטיין, הודיע לשר התרבות והספורט חילי טרופר כי יתמוך בחזרתן של הליגות המקצועניות לפעילות בסוף השבוע הקרוב, לאחר שהבוקר התנהלה שיחה טובה בין השניים.

אחד הגורמים שהשפיעו על השר אדלשטיין היה החלטתו של ראש הממשלה החליפי, בני גנץ, לדרוש את החזרת הספורט המקצועני בישיבת הממשלה שתתקיים ב-13:00 בצהריים. דרישת משרד הבריאות להאריך את הסגר בשבועיים נוספים לא צפויה להתקבל, ואם הסגר בכל זאת יוארך, ההערכה היא כי זה יהיה לפרק זמן קצר יותר.

השר טרופר, שניצח עד עכשיו בלא מעט ממאבקיו להחזרת הספורט, משדר אופטימיות, וגם במשרדו משוכנעים שהדברים יסתדרו. טרופר הצליח לשכנע את כל שרי כחול לבן להצביע בעד החזרת הספורט בליגות המקצועניות, והעביר מצגת שלמה שמראה שבמקומות אחרים באירופה, בהם התחלואה גבוהה יותר, עם פחות מתחסנים מאשר בישראל, הספורט ממשיך בפעילותו בהתאם לנהלים שנקבעו.

מנגד, במשרד הבריאות טוענים כי החרגת הספורט תוביל לדרישות מצד גורמים אחרים לאפשר גם להם לפתוח. "לא מדובר ביותר מדי ספורטאים, ולכן התקווה היא שהספורט יחזור", אמר גורם במשרד הספורט. לגבי הליגה הלאומית, נראה כי המאבק להמשיך את המשחקים גם שם יהיה קשה יותר. אם תוצע פשרה שבמסגרת המשחקים בליגות המשנה יידחו בשבוע נוסף, היא צפויה להתקבל במשרד הספורט.