הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מנחם קורצקי על סף דמעות: "בחיים לא עברתי דבר כזה"

האירוע המטלטל באימון ראשל"צ, איבוד השמיעה באוזן שמאל, השנה הטראומטית שעבר והחזרה לקווים בהפועל חדרה: המאמן כפי שלא ראיתם מעולם. צפו בראיון מ'מגרש פתוח'

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.02.21 - 15:39

חוזר לקווים. לפני שמונה חודשים מנחם קורצקי הפתיע כשעזב את הפועל ראשל"צ מהליגה הלאומית והסביר כי מדובר בסיבות בריאותיות. בריאיון ל'מגרש פתוח', המאמן החדש של הפועל חדרה פתח את הפצעים וסיפר בגילוי לב לא אופייני על התקופה הרעה שעבר, הרצון לשוב לכדורגל והמשך העונה בקבוצת התחתית.

"אני רעב מתמיד להצליח, זה היה חסר לי מאוד", פתח קורצקי שהיה על סף דמעות. "אני מאוד מתרגש. אם לפני חודשיים או שלושה הייתם מדברים איתי לא הייתי מאמין שזה יקרה. האירוע שעברתי חייב אותי לתת לזה זמן".

המאמן שיתף במה שקרה: "באמצע האימון של ראשל"צ הרגשתי סחרחורות שכמעט גרמו לי להתעלפות, חשבתי שזו ירידת סוכר. ירדתי לחדר ההלבשה, הגעתי הביתה וזה החמיר. מסתבר שעברתי אירוע לא נעים באוזן, לא משהו שמוגדר רפואית ואפשר להבין ממה הוא נובע, אבל התוצאות היו איבוד השמיעה באוזן שמאל וחוסר שיווי משקל במשך תקופה ארוכה".

"למדתי לחיות ולהתנהל עם זה, עשיתי פיזיותרפיה והרבה דברים אחרים מבחינה רפואית", המשיך. "אני שמח שזה מאחוריי וחזרתי לאמן כי מכל הדברים שאני עושה בחיים, זה הדבר שאני הכי אוהב והיה חסר. אי אפשר להסביר את זה... האימונים, המשחקים, התקשורת - הכל היה חסר. אני מתרגש לדבר על זה כי לא עשיתי את זה עד עכשיו. הצרידות? היו כמה צעקות בשני אימונים שהעברתי. לא הרבה יודעים מה עברתי, לא רציתי לשתף כי לא חשבתי שזה נכון. עכשיו אני מרגיש פתוח לדבר על זה ומרגיש מוכן לאתגר שמצפה לי".

הרופאים מאשרים לך לעבוד בצורה רגילה?
"
כן, קיבלתי אישור מהרופאים אחרי הרבה זמן שלא נתנו לי".

חשבת שזה הסוף? שלא תאמן יותר?
"כשזה קרה, הדבר האחרון שחשבתי עליו היה הכדורגל, אלא איך לחזור לשגרת החיים שלי ולחזור להיות כמו שצריך. היה לי חשוב לחזור לעצמי כי אני בנאדם חזק ועברתי הרבה דברים, אבל בחיים לא עברתי דבר כזה. זה מאוד טלטל אותי והכניס אותי לפרופורציות, במיוחד בשנה של הקורונה - הכל בכלל התחבר יחד. אני מודה לאלוהים על הזכות שיש לי עכשיו להתראיין, לחזור לאמן ולהתעסק במשהו שאני כל כך אוהב, זה יותר ממה שציפיתי".

איך כל מה שעברת, יש לך כוחות נפשיים לעוד מלחמת עולם בחדרה?
"מבחינתי, זה חלק מההחלמה שלי. רציתי לחזור, ידעתי שאצטרך לחזור לקבוצה מסובכת יותר או שנמצאת בתחתית, אז האתגר הוא כפול. אני מוכן וכל כולי בזה, אני מרגיש שאני יכול לעזור לחדרה ולעצמי, ולעשות עונה כמו שצריך, אני מחויב ב-100 אחוז ומרגיש 100 אחוז".

מה גורם לך לחשוב שאפשר להשאיר אותה בליגה?
"יש לפחות עוד 3-4 קבוצות באותה הרמה של חדרה, פחות או יותר, שנמצאות קרובות. יש לנו משחקים ישירים עם הקבוצות האלו. אני חושב שחדרה הציגה כדורגל שלא נופל מאף קבוצה, הסגל הוכיח שהוא שווה ליגת העל. אני מאמין שאם אצליח לעשות את השינוי הקטן ועם טיפת מזל, הנקודות יגיעו".

לרגע לא התלבטת כשקיבלת את ההצעה?
"
הייתה התלבטות לפני כן אם בכלל לחזור, אבל ברגע שקיבלתי החלטה אז בפנייה הראשונה של חדרה אמרתי שאני מוכן וחזק מספיק בשביל זה. אנחנו מאוד מאמינים, אורן גולן נתן לי את הביטחון שאני המאמן המתאים, אני מודה לו על כך. יש לנו הרבה עבודה, צריכים לשנס מותניים, לחזק אולי בעמדה או שתיים ולצאת למסע שהוא אפשרי".

הסביבה הקרובה ניסתה לשכנע אותך אחרת?
"לא לחזור לשגרה רגילה הייתה אופציה, אבל הדבר הזה שאנחנו עוסקים בו הוא לא רק מקצוע, זה מעבר. אתה יכול בלעדיו אולי לזמן קצר, אבל כשזה מתארך אז הוא חלק ממך. כל מי שהתעסק במקצוע הזה, אני חושב שבסופו של דבר כן רוצה להמשיך לעסוק בו. נכון שיש סיכונים, אבל בכל דבר יש סיכונים. ברוך השם אני יכול להסתדר כלכלית גם בלי הכדורגל, אבל מבחינה נפשית הכדורגל מאוד חסר לי. עשיתי הכל כדי לחזור, אני מקווה שהדבר הזה לא יחזור אבל אני מוכן לקחת את הסיכון".

תהיה על הספסל נגד סכנין?
"כן, העברתי אימון וחצי. נשחק מול קבוצה שתתמודד איתנו עד הסוף. חשוב לי מאוד להתחיל דרך חדשה ברגל ימין, זה משחק לא קל ואנחנו מקווים לעבור אותו כמו שצריך".