הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לא קפטן? התשובה של נטע לביא למבקרים

וגם: חזיזה מעורר התפעלות ושרי נראה שחוק. אוהד ירוק בטור

תמיר אלחיאני
תמיר אלחיאני  01.02.21 - 08:30

אז איך יוצאים מהבעסה? איך מעבירים את התחושה המגעילה של שבוע קשה, אחרי הפסד מפנדל בדקה 92 (ועוד למי...)? איך מעבירים את הטעם הנורא הזה בפה, את החששות וההיסטריה של כל מי שמסביבך? בגדול, פשוט צריך לנצח. ואם אפשר, לנצח כמו שמכבי חיפה ניצחה את כפר סבא אתמול. לא רק שלוש נקודות, ניצחון משכנע וגם כדורגל ממש טוב לפרקים, כזה שמעלה חיוך ונותן תקווה להמשך.

רגע, רגע, מה אתם אומרים? זו היריבה, היא יריבה חלשה מאוד. כן, כן, אין ספק שאתם צודקים. מה הסיכוי שהפועל כפר סבא תעשה לנו צרות במשחק שאנחנו צריכים בו את הנקודות כמו אוויר לנשימה?! זה לא שהם ניצחו אותנו פעמיים ברצף...

אז הברק שהכה פעמיים (מתוכן פעם אחת שבה הברק אשכרה נחת על ברק) הוכה שוק על ירך בפעם השלישית, וגם לאחר פתיחה עצבנית ומסורבלת, מי אם לא דולב חזיזה פתח את המסכת בשער פשוט מטורף. כמה טכניקה, כמה דיוק, ההתקדמות של חזיזה השנה בהמון אספקטים פשוט מעוררת התפעלות.

זה עדיין לא מושלם, יש המון דברים שדולב צריך לנקות מהמשחק שלו - יותר מדי דריבלים מיותרים, דיליי בקבלת החלטות או סתם תקיעה של שטף המשחק, אבל אם יש דבר אחד שאפשר להיות בטוח בו, זה שמר חזיזה לא מפסיק ולא יפסיק לעבוד ולשפר את עצמו בכל היבט במשחק.

מעבר לגול, היה גם עוד בישול נהדר של חזיזה, שטר ראשון נפדה מכיוון עומר אצילי, שובו לחיים של הקנגורו הנהדר הצולף עם צמד מרגש במיוחד (תנו לו כבר חוזה נו), פלאניץ' וארד מציגים עוד משחק נקי למשעי, ג'וש כהן חוסך חולצה אחת לכביסה של איש המשק ומעל כולם - נטע לביא בהופעה מעולה.

כמה לכלוך נשפך על נטע ברשתות ובאתרים, כמה טיפשות, כמה רפש וכמה רוע, ועל מה... על חיבוק אחרי תאקל עם שחר פיבן.... קללות כאילו הוא בעצמו כבש את פנדל ההפסד. "לא קפטן", הם אמרו לו. וזה עוד מי שהיה עדין... והוא ענה - על הדשא. מהדקה הראשונה ועד הדקה האחרונה על הדשא, לא הפסיק לעבוד, שלח חיצים קדימה וניווט את הספינה בחזרה אל הגלים מהשרטון של שבוע שעבר.

אני לא צריך שהקפטן שלי יקבל צהוב מיותר בריב עם שחקן צהוב רק כדי לרצות כמה אוהדים ופרשנים בלירה. אני צריך אותו חזק ויציב, כזה שיודע לקום ממפלה ולהקים אחרים מסביבו. וזה לא רק אני אומר - תשמעו את הראיון של דולב אחרי המשחק. רק שימשיך ככה.

בנקודה המעט פחות חיובית, שרי נראה שחוק ולא מדויק. בל נשכח שלא מדובר בגור צעיר. טוב עשה בכר שהוריד אותו לנוח יחסית מוקדם (יחסית לבכר, זאת אומרת), בטח בהתחשב במרתון הנוסף שמחכה לנו בהמשך. לא יודע בוודאות, אבל נראה לי שזה משהו כמו 27 משחקים בחודש וחצי או משהו כזה. אל תתפסו אותי במילה. רק יודע שזה יהיה קשה מאוד ואינטנסיבי מאוד.

באופן כללי, נראה שבכר הבין לפתע שיש לו שחקנים על הספסל שמסוגלים לשחק גם לפני הדקה ה-87, והוא מנסה להרוויח גם אותם להמשך הדרך. זה די מאוחר להתחיל, אבל זו לפחות התחלה כלשהי. בגדול, קשה לומר שמישהו מהספסל הרשים מאוד, אבל זה גם עניין של ירידת קצב ומתח במשחק ובעיקר - של חדות ודקות משחק שחסרים לכל החברים מעבר ל-11. בייחוד חשוב היה החילוף של טאלב והרצון להכניס אותו לעניינים ולהראות לו שגם הטעות של השבוע שעבר לא "שרפה" אותו... משהו אומר לי שהוא עוד ישחק תפקיד חשוב העונה. ימים יגידו.

הצלחנו לצאת מהשוק, תודה לאל, ולקחת את הנקודות. לא יירשמו חגיגות גדולות, אבל בהחלט שביעות רצון שהקבוצה הצליחה לחזור לאיזון ולא נתנה לכאפה לערער אותה.

מכאן מחכה לנו אשדוד בי"א, משחק שהוא סיוט קבוע שלנו. לא מתרשם מהתבוסה של אשדוד בנתניה, הם יתנו מולנו הכל ויותר, יהיה קשה ואנחנו צריכים להגיע מוכנים, מפוקסים ומאוזנים ולהמשיך בטחינה האיטית, בדרך, אינשאללה אינשאללה, לספור את הכסף במדרגות.

שבוע טוב וירוק לכולם!

נ.ב. טוב, מצטער. אין סרט שאני אתעלם מההחלטה השערורייתית של אלי חכמון אתמול. לא היה בדל ויכוח בכלל שזה פנדל, לא לשרוק מלכתחילה לעבירה על דבר כזה זו הזייה, אבל לא לשרוק אחרי שראית את המהלך שוב ב-VAR? זה כבר פשע לכדורגל וחוסר מקצועיות שהוא לא פחות משערורייה. למרבה המזל (והיכולת) זה לא היה קריטי, אבל אי אפשר להבליג ואסור להתעלם. בעונה שבה כל שריקה כזו יכולה להיות קריטית, ובעונה שבה ליריבה כלשהי שלנו, לא חשוב שמות, כבר שרקו איזה פנדל מומצא אחד-שניים, אסור להיות שאננים מול טעויות כאלו.
מצפה מהמועדון שיציף את העניין הזה למרות הניצחון, למען יראו וישרקו.