הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פרשת היריקה: בית הדין דחה את בקשת ב"ש

ז'וסוואה ימשיך לרצות את העונש. אקולטסה ייעדר מול אשדוד

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  08.02.21 - 19:45
תחילת כתבה

אכזבה להפועל באר שבע. בית הדין העליון דחה הערב (שני) את בקשת המועדון לערעור עיכוב ביצוע עונש ההרחקה של כוכב הקבוצה, ז'וסוואה. המשמעות: השחקן שקיבל עונש הרחקה לארבעה משחקים, ימשיך לרצות אותו כאשר נותרו לו שלושה משחקים עד שיוכל לחזור למגרשים.

בתוך כך, ב"ש מתכוננת למשחק מול מ.ס. אשדוד ביום רביעי (20:15), אחרי הניצחון 0:1 על הפועל כפ"ס. האדומים רוצים להמשיך במומנטום אך יאלצו להסתדר ללא אלטון אקולטסה שסובל מרגישות בשריר ולא ייכלל בסגל.

אליניב ברדה אמר לקראת ההתמודדות: "זה משחק מאוד חשוב, רוצים למנף את המשחק האחרון והדברים הטובים שעשינו בו, ואפילו לשפר אותם. משחקים נגד קבוצה טובה וחזקה שהוכיחה שיש לה הרבה כישרון בחלק הקדמי וזרים טובים בחלק ההגנתי. יש לנו את המטרות שלנו - רוצים לחזור לטרנר ולנצח בטרנר".

מאז שאלונה ברקת שבה לקדמת הבמה, החיוך חזר לפניהם של אוהדי הפועל באר שבע. מאז חזרתה, ברקת מקבלת מאות הודעות חמות מהאוהדים, שמרגישים מחדש את הלהט שלה. "אלונה מכוונת לאליפות היא לא תנוח עד שזה יקרה שוב", אמרו במועדון.

המטרה היא שהכסף הגדול שיושקע במועדון בחלון ההעברות הנוכחי, ובעיקר בקיץ, יוביל לכך שהקבוצה מבירת הנגב שוב תכוון לאליפות. עד כה, ברקת רכשה את חאתם עאבד אלחמיד ב-900,000 יורו, הציעה חוזים לדור מיכה ופארלי סוזה הברזילאי ומתכוונת להשאיר בקבוצה גם את ז'סוואה ומיגל ויטור. החלטה נוספת שנוגעת לסגל הנוכחי התקבלה גם כן, ולפיה, חוזי השחקנים הקיימים לא יקוצצו בשל חזרת הקהל הצפויה למגרשים בעונה הבאה.

עם זאת, נראה שעסקת מיכה לא תצא לפועל. חלון העברות ייסגר ביום חמישי, וסירובה של מכבי תל אביב לוותר על דמי השבחה על הקשר מערים קשיים, אלא אם כן מיכה יסכים לוותר על כסף, שלטענתו, מגיע לו במסגרת ההפרש בין הסכום שאותו אמור היה להרוויח באלופה לבין הסכומים אותם הוא מרוויח כעת בקפריסין. ברקת, שנעריכה מאוד את הקשר, תנסה במקרה כזה להחתימו עכשיו לקיץ, כדי להבטיח את הגעתו לנגב.

בינתיים, אליניב ברדה ומאור מליקסון יישארו המאמנים גם במשחקים הקרובים. ברדה אומנם הבהיר לבעלים כי הוא לא רוצה להיות מאמן כרגע, אך מבין את המשמעויות כאיש מערכת, שחייב כרגע למלא מקום על הקווים. "הוא מעדיף לא להיות מאמן, אבל הוא איש מערכת ויעשה את מה שיתבקש", החמיאו בב"ש.

במקביל, אלחמיד ופארלי רוסה ינחתו מחר, לאחר שכפי שפורסם באתר ערוץ הספורט, המדינה סייעה בטיסת חילוץ לישראלים מפרנקפורט לארץ בצל הסגר, ובב"ש הצליחו לעלות את השניים לטיסה. שכרו של אלחמיד יעמוד על כ-250,000 דולר לעונה לא כולל בונוסים, וברקת סירבה לסעיף יציאה לחו"ל, כפי שהיא מסרבת אצל כל שחקן בסגל.