הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חיזוק בדרך? חדרה עשויה לצרף את אוביורה

לאחר שלא חתם בבני יהודה, הניגרי מועמד. אכזבה אחרי ה-1:1

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  08.02.21 - 08:46

אחרי האכזבה המסוימת מה-1:1 אמש (ראשון) מול הפועל תל אביב, בהפועל חדרה ממשיכים לחפש אחר חיזוק. השם החם בשלב זה, לאור הקושי להנחית זרים והשוק הדל בישראל, הוא הקשר הניגרי נוואנקו אוביורה. אוביורה בן ה-29 הגיע לארץ כנבחן בבני יהודה, אבל המאמן יוסי אבוקסיס העדיף להחתים את ג'ורג' פוצ'יבה, וכעת בחדרה בוחנים אפשרות להחתים אותו.

אוביורה רשם שמונה הופעות במדי נבחרת ניגריה ומחזיק ברקורד מרשים. לפני כעשור הוא נרכש ע"י אינטר ב-800 אלף אירו. בסרייה A הוא רשם ארבע הופעות ואת רב התקופה באיטליה הוא העביר בהשאלות לפארמה, גוביו ופאדובה. לאחר מכן עבר בקלוז', קורדובה, קוימברה, לבאדיקוס ובואבישטה. משחקו הרשמי האחרון היה ביולי.

ובחזרה לכר הדשא, אמש בנתניה: בחדרה חשו תסכול גדול לאחר שער השוויון של רז שלמה בדקה ה-97, שמנע מהם שתי נקודות יקרות במאבקי התחתית. מנשה זלקה ואסי גומה שכבו דקות ארוכות על הדשא, והיו על סף דמעות. מי שאכזבו היו שני שחקני הרכש: לירן רוטמן, שבהופעת הבכורה שלו שגה בקבלת החלטות ואיבד כדור שהוביל לקרן בתוספת הזמן; והבלם עידו לוי, שלא שמר את רז שלמה בכדור הקרן האחרון, מה שהוביל לשער השוויון.

מנחם קורצקי האמין בהרכב שניצח את בני סכנין וביצע שינוי כפוי, כאשר נועם כהן פתח במקום דיא לבאבידי המוצהב. במחצית הראשונה חדרה בעיקר התגוננה, אבל את המחצית השנייה פתחה חדרה מצוין וגוסטבו מרמינטיני כבש שער נפלא. לאחר מכן יצאו המקומיים להתקפות מעבר, אך סבלו מחוסר חדות בפעולה האחרונה.

כמו כן, בסיום נקלעו שתי הקבוצות לעימות מיותר. עיקר הטענות של אנשי חדרה היו כלפי מאמן הכושר של האדומים, עופר דורון ובכלל נגד אנשי הפועל תל אביב שלטענתם הקניטו אותם. אבטחה מנעה עימות פיזי בין המחנות. מנהל הפועל חדרה, איציק טפירו אמר לאחים ניסנוב: "תטפלו במאמן הכושר (עופר דורון), הוא לא יכול להתנהג ככה". בהפועל תל אביב דחו את הטענות וביקשו להנמיך את הלהבות.