"הכדורגל הטוב זה דורות": סיינסברי נזכר

אקס מכבי חיפה התראיין: "רוקאביצה מלך ישראל, הקהל מטורף"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.02.21 - 12:21
תחילת כתבה

טרנט סיינסברי שיחק במשך שנה אחת בלבד במכבי חיפה, לפני ששוחרר בקיץ האחרון, אך לפי ריאיון שערך עם ההתאחדות האוסטרלית הוא לא ישכח את התקופה הקצרה כל כך מהר. הבלם הבינלאומי שעזב לקורטרייק הבלגית, שיבח את בן ארצו ניקיטה רוקאביצה ואת אוהדי הירוקים שנשארו אצלו עמוק בתוך הלב. 

"ניקי המלך, הוא מלך ישראל מסיבה טובה", פתח סיינסברי. "הוא מוצא את המסגרת בכל מצב שהוא מגיע אליו. יש לו סיומת קטלנית. מהיר מאוד לגילו. היה לי לעונג לשחק איתו, כמובן שהיה לנו את הקשר האוסטרלי, הוא עזר לי להתאקלם מהר ולימד אותי על ישראל. זה לא כמו כל מדינה שאתה מגיע אליה, יש חוקים מסוימים וסיטואציות שאתה צריך להתמודד איתן. לכל מקום בו הלכנו יחד אנשים היו אומרים לו 'אוו רוקאביצה, רוקאביצה'. זו הייתה חוויה נהדרת ואני שמח שהייתי לצדו על המגרש".

הבלם דיבר על האווירה שמייצר הקהל בסמי עופר: "ביום של משחק אפשר להרגיש את האנרגיה והחשמל באוויר, שיחקנו את הכדורגל הטוב ביותר מזה דורות - זה מה שהאוהדים היו אומרים לנו ואנשים בתוך המועדון. כשניצחנו 1:5, אני חושב, את אחת היריבות הכי גדולות שלנו, כל אדם באצטדיון קפץ, זה הרגיש כמו רעידת אדמה. זה היה מטורף. הם הטובים ביותר ששיחקתי עבורם בהפרש גדול. הם חיים ונושמים את המועדון, אני לא יכול לחשוב על אוהדים אחרים שמתקרבים אליהם".