כץ על השער שנפסל: "שורקים נגדנו בקלות"

בעלי הפועל חיפה: "הגיע לנו טכניים נגד ב"ש ומכבי חיפה"

גיל לוין
גיל לוין  28.02.21 - 07:16
תחילת כתבה

הפועל חיפה קיבלה אוויר לנשימה בניצחון המתוק אמש (שבת) 0:1 על בני סכנין באצטדיון דוחא, שמציב אותה במרחק שלוש נקודות מהפלייאוף העליון. רגע אחרי שריקת הסיום, כינס המאמן את שחקניו לאסיפת בזק על כר הדשא ואמר להם: "זה ניצחון אדיר! זה היה משחק לא קל ואני גאה בכל אחד ואחד מכם, אתם חבורה של גברים".

אפשר לומר שסיפור המשחק עבור האדומים מהכרמל היה השער במספרת של חנן ממן שנפסל בשל "משחק מסוכן", לטענת צוות השיפוט. "נחמץ הלב בשביל חנן. זה שער שנכבש פעם בעשור ובקלות יכול היה להפוך לשער העונה", אמרו במועדון. בצוות המקצועי שיבחו את הקשר על שלא נפלה רוחו אחרי פסילת השער, והוא הצליח לכבוש במחצית השניה שער נוסף, שגם קיבל את אישור השופטים.

במועדון פנו אל גורמים באיגוד השופטים שגיבו את החלטתו של גל לייבוביץ': "חבל על השער היפה, אבל השופטים צדקו. אכן מדובר בעבירה". בעלי המועדון, יואב כץ, חושב אחרת: "השער חוקי לחלוטין ולא רק שזה מאה אחוז שער, גם לוקאס שפינדלהופר קפץ בצורה אלכסונית לרגליים של חנן ממן והכשיל אותו. פוסקים נגדנו בקלות יותר, היו צריכים לתת לנו ניצחון טכני על הפועל באר שבע כשקלטינס שיחק עם צהובים, וטכני על מכבי חיפה שהיכו את השחקנים שלנו, ועכשיו פסלו לנו שער".

מלבד ממן, כץ ביקש לשבח גם את עידו שחר, אלון תורג'מן, בן והבה ולירן סרדל, כשהאחרון החלים מנגיף הקורונה ופתח במרכז ההגנה בתפקיד שאינו רגיל לו. "הייתי עשרה ימים בבית למרות שלא היו לי סימפוטמים והרגשתי טוב", סרדל שיתף. "עשיתי מה שיכולתי  בבית מבחינת כושר וידעתי שיש חוסרים גדולים בהגנה. עשיתי את העבודה". הבלם ציין גם את חשיבות הניצחון להמשך: "דיברנו לפני זה על כמה שהמשחק קריטי להמשך העונה והבנו שהפסד יסבך אותנו בתחתית, לעומת ניצחון שירים לנו את הראש מעל המים. אני שמח על זה ומקווה שנמשיך ככה".