משרד הבריאות הודיע: מתווה הבדיקות הסתיים

החל מסוף מרץ: מי שיחשף לחולה מאומת ייאלץ להיכנס לבידוד

תומר לוי
תומר לוי  01.03.21 - 12:32
תחילת כתבה

לאט לאט, בצעדים קטנים, עולם הספורט מנסה לחזור לשגרה - וכדי שזה אכן יקרה, מנהלת הליגה ממשיכה להפעיל לחץ על כלל השחקנים להתחסן כנגד נגיף הקורונה. הבוקר (שני) נשלח מכתב מטעם יו"ר המנהלת, ארז כלפון, המודיע לקבוצות כי משרד הבריאות החליט להפסיק את ביצוע הבדיקות לקבוצות במקרה של חשיפה לחולה מאומת החל מה-29.3.

"החל ממועד זה, בכל מקרה בו שחקן/איש צוות ייחשף לחולה מאומת ולא יחזיק בתעודת מתחסן או מחלים - יהיה עליו להיכנס לבידוד ביתי מלא בהתאם לכללים החלים על כלל האזרחים והוא ייעדר בתקופה זו מפעילות הקבוצה", נכתב במכתב. "נבהיר מראש כי במקרים כאלה, פעילות הקבוצה תימשך ללא אותם השחקנים - גם אם מדובר בשחקני מפתח/שוערים/כמות גדולה של שחקנים. הקבוצה תיאלץ לקיים את הפעילות עם שחקנים מחליפים/שחקנים מקבוצת הנוער".

במקביל, שר התרבות והספורט, חילי טרופר, מקדם בימים אלו מתווה שיאפשר כניסה למופעי תרבות ולמגרשי ספורט גם לאנשים שנבדקו במתחם האירוע בעזרת בדיקות קורונה מהירות.

"חשוב ללכת ולהתחסן, אך במקביל אנו מקדמים מתווה שיאפשר כניסה עם בדיקות מהירות", אמר השר טרופר. "המטרה היא שמי שלא יכול להתחסן, יוכל גם הוא להגיע וליהנות ממופעי התרבות ומאירועי הספורט. אנו בוחנים כעת את כל האפשרויות כדי לאפשר תרבות באחריות וממתינים לאישור משרד הבריאות".