"הפועל תל אביב לא חייבת להשיב את מאור בוזגלו לאימונים"

הבורר דחה את בקשתו של הקשר, אבל הזהיר את הקבוצה מהתביעה הכספית

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  01.03.21 - 20:41
תחילת כתבה

עו"ד עמיאל תגר, הבורר בהליך הבוררות בין מאור בוזגלו להפועל ת"א, החליט הערב (שני) לדחות את בקשתו של השחקן לחזור לאימוני הקבוצה. "התלבטתי רבות, ולבסוף הגעתי לכלל מסקנה כי בנסיבות שנוצרו, לא ניתן לחייב הקבוצה להשיב השחקן לשורותיה", כתב הבורר בהחלטתו.

כזכור, אחרי שהאדומים הודיעו לבוזגלו כי חוזהו בטל בשל כוח עליון (משבר הקורונה), השחקן הגיש תביעת בוררות נגד המועדון בסכום של כשני מיליון שקלים. עו"ד תגר החזיר את בוזגלו לאימונים עד ל-31 בינואר במקביל להמשך ההליך המשפטי, כשבחודש האחרון היה מו"מ בין הצדדים על מנת לנסות להגיע לפשרה. המו"מ לא צלח וכאמור הבורר קבע כי הקבוצה לא מחויבת להחזיר את השחקן לאימונים.

"ניסיתי להביא את הצדדים לכלל הסכמה בדבר השבת השחקן לפעילות ספורטיבית; זאת, לאור החשיבות בשמירת כושרו הספורטיבי של השחקן ומשום שהשבתו לפעילות הייתה מצמצמת את טענותיו הכספיות ובכך מקלה על הקבוצה. במסגרת זו הסתבר שהקבוצה התנתה את הסכמתה בקליטת השחקן בשורותיה בהשגת הסדר כולל בתיק, שכן ל טענתה אין זה סביר כי השחקן ישחק בקבוצה בעוד התביעה שהגיש כנגדה תלויה ועומדת. ברגע מסוים נדמה היה כי הפערים בין הצדדים ניתנים לגישור, אך המומנטום אבד ועמדות הצדדים התרחקו. משכך, אין מנוס מלדון ולהכריע בבקשה", כתב עו"ד תגר בהחלטתו.

למרות ההחלטה, הבורר מזהיר את הפועל לגבי ההכרעה של התביעה הכספית של בוזגלו. כך הוא כתב: "אני מקווה שהחלטתי לא תהיה סוף פסוק לעניין שיתוף השחקן בפעילות הקבוצה וכי הצדדים ישכילו לחדש המו"מ ביניהם כדי להגיע להבנות בנושא זה, לכל הפחות. ע ל הקבוצה לזכור כי קיים סיכון לא מבוטל מבחינתה שתביעת השחקן תתקבל ברכיבים הרלוונטיים, כך שבסופו של יום תחויב לשאת בתשלום לשחקן גם עבור שלושת  החודשים שנותרו עד לתום העונה ללא קשר לוויתורה על שירותיו. כך תצא הקבוצה מופסדת פעמים: גם תישא בתשלומים שהתחייבה לשלם לשחקן בגין תקופה זו וגם לא  תהנה מהאפשרות שיתרום לה מיכולתו. ברור שהחלטה זו מתייחסת אך ורק למימד של חיוב הקבוצה לשתף השחקן בפעילותה הספורטיבית ואין משמעה שהשחקן לא זכאי לשכר בגין תקופה זו".

נציגיו של בוזגלו, עו"ד שי אליאס ועו"ד רועי אלמדאי יצאו אופטימיים מההחלטה ואמרו: "אנו שמחים מהחלטת הבורר שמעבירה מסר להפועל תל אביב לפיו סיכויי התביעה של מאור בוזגלו להתקבל גבוהים מאוד. הבורר אף ציין כי עמדת הפועל תל אביב לא מובנת, יש סיכוי לא מבוטל בכלל שהפועל תל אביב תשלם למאור שכר עבודה, בכל מקרה, עד לסוף העונה והתנגדותה להשבתו לקבוצה, ללא הסבר מוצדק, תחשוף אותה לשלם פיצוי כפול, בפרט שמאור הסכים לחזור בחינם״. על על נזק מקצועי שייגרם למאור בוזגלו תשלם הפועל תל אביב ממון רב, בשל אגו והחלטות לא מושכלות".