בכורה לזמיר בהרכב ק"ש. רפואה: "מאמין בך"

השוער (19) יעלה נגד ב"ש. נחמיאס והופמייסטר יחזרו ל-11

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  03.03.21 - 10:17
תחילת כתבה

עירוני קריית שמונה תארח הערב (רביעי, 20:00) את הפועל באר שבע, ומאמנה, קובי רפואה, הגדיר את המשחק כהזדמנות האחרונה להיצמד למאבק על הכרטיס לפלייאוף העליון. הצפוניים רחוקים שתי נקודות מהמקום השישי, אך יש להם משחק חסר.

המאמן ייאלץ להסתדר ללא השוער המורחק, דזיוגס ברטקוס, ובמקומו נדב זמיר בן ה-19 יערוך בכורה בהרכב. רפואה שוחח עם השוער הצעיר לקראת המשחק והבהיר לו: "אני מאמין בך". בימים האחרונים עסקו במועדון בעיקר בנתינת ביטחון לזמיר, שנכנס כמחליף נגד מכבי חיפה ואומנם ספג שער באשמתו, אך רשם מספר הצלות.

שינויים נוספים שיערוך רפואה הם החזרתם להרכב של הבלם, עידן נחמיאס ששב מצהובים והקשר, יואב הופמייסטר. זיו מורגן יוסט לעמדת המגן השמאלי. הסטטיסטיקה בין הקבוצות היא לרעת הצפוניים. הניצחון האחרון שלהם היה לפני כמעט שש שנים, אז ק"ש גברה 1:3 על ב"ש משלושער של רועי קהת.

הערב ק"ש תפגוש את האקס, רותם חטואל, בוגר מחלקת הנוער שהוחלט לוותר על שירותיו. חטואל שיחק בנוער יחד עם סמואל בראון, אורי דהן, זיו מורגן, גיא בן לולו ונדב זמיר. הוא אומנם סומן תמיד ככישרון, אך בבוגרים החיבור לא עבד. הקיץ היה ניסיון להחזירו, אך הוא העדיף לצאת למבחנים בב"ש.

העונה יש לו ארבעה שערים ב-478 דקות. בק"ש רק לוסיו כבש יותר ממנו (שישה שערים ב-1617 דקות). מלבד עבדאללה חליחל שהוא חלוץ חוד ולא שחקן כנף כמו חטואל, אף שחקן בק"ש לא מחזיק בממוצע שערים/דקות טוב משחקנה של ב"ש. הערב ק"ש תנסה לעצור אותו ואת חבריו.

הרכב משוער: נדב זמיר, דור אלו, אורי דהן, עידן נחמיאס, זיו מורגן, יואב הופמייסטר, סמואל בראון, רועי קהת, סקו טורה (מוחמד שכר), יוג'ין אנסה, לוסיו.