הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כלפון לשר הבריאות: "הגדילו את הקהל משבת"

יו"ר המנהלת כתב: "אשרו כניסה של שליש מתכולת האצטדיון"

כתבי אתר ערוץ הספורט  14.03.21 - 17:00

אחרי חזרת הקהל למגרשים, האם אנחנו בדרך לשלב הבא? הבוקר (ראשון) נפגש שר התרבות והספורט, חילי טרופר, עם שר הבריאות יולי אדלשטיין וביקש ממנו להגדיל באופן משמעותי את כמות הצופים שיותרו להיכנס לאצטדיונים, כבר החל מסוף השבוע הבא. בשיחות הוצג המתווה הרצוי, לפיו שליש מהאצטדיון יוכל להתמלא.

בין הנימוקים שהציע טרופר, עומדת הודעת משרד הבריאות, לפיה היום מקדם ההדבקה ירד משמעותית - עד לרמת התחלואה הנמוכה ביותר בארבעת החודשים האחרונים. כמו כן, הוצגה מצגת עם תמונות של אוהדי הכדורגל במגרשים, ששמרו על ההנחיות - דוגמת מסכות, נהלים ומרחק.

מאוחר יותר כלפון שיגר מכתב נוקף לשר הבריאות ולשר הספורט. "אשרו כניסה של שליש מתכולת האצטדיון כבר בשבת הקרובה", ביקש יו"ר המנהלת. "הקבוצות והאצטדיונים נערכו היטב, נתנו מענה לכל הדרישות וההנחיות המקצועיות של משרד הבריאות ופעלנו בהצלחה על מנת למנוע התקהלות".

"לאור הסדר שראינו במשחקים בתוספת לירידה בתחלואה בקרב הציבור אני פונה אליך פעם נוספת על מנת להחיל את מתווה מנהלת הליגות", הוסיף כלפון במכתבו. "אשר יאפשר את הכנסת הקהל באופן יחסי לכל אחד מהאצטדיונים, קרי קביעת המכסות על פי אחוזי תפוסה של כל אחד מהיציעים והאצטדיונים".

בנוסף, במשרד הספורט טוענים כי גם ראש הממשלה בנימין נתניהו תומך במהלך שכזה, מאחר והוא מעוניין באחוזי הצבעה גבוהים בבחירות - שייערכו בעוד תשעה ימים.

בהודעה הרשמית שפרסם שר הספורט, הוא אמר: "בסוף השבוע האחרון ראינו שהכנסת הקהל לאולמות ולמגרשי הספורט נעשתה בצורה זהירה ובטוחה ועלינו להמשיך ככה. אני עצמי הגעתי לאצטדיון טדי בירושלים וראיתי קבוצות ואוהדים שקיבלו על עצמם את האחריות להגיע לאירועי הספורט תוך שמירה על הנחיות התו הירוק".

"על רקע הירידה בנתוני התחלואה שנמצאים בירידה ובעיקר על רקע התארגנות הקבוצות והתנהלות האוהדים - הוכחנו שאפשר יותר. אני דורש ממשרד הבריאות להגדיל בצורה משמעותית את התפוסה במגרשי הספורט לקראת הישורת האחרונה של העונה בליגות הספורט הגדולות".

ממשרד הבריאות נמסר: "בעקבות דרישתו של שר הספורט חילי טרופר ובהתאם לסיכום בין שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין, מנכ"ל המשרד פרופ' חזי לוי וממונה הקורונה פרופ' נחמן אש, סוכם כי החל מיום ראשון הקרוב (21.3), מערך הבדיקות המהירות ייכנס לתוקף. מתווה הבדיקות המהירות צפוי לשמש לטובת כניסה לפעילויות תו ירוק, כפעולה משלימה לכניסת מחוסנים ומחלימים, באופן המופרד מבדיקות ה-PCR הלאומיות. כניסה לפעילויות תו ירוק תתאפשר למחוסנים, מחלימים  + אנשים שהציגו בדיקה שלילית מבדיקה מהירה שנערכה במקום בלבד. יודגש: לא תתאפשר הצגת בדיקת PCR שלילית רגילה".