עלי עותמאן: "ניסו אביטן פוטר בצדק"

קפטן סכנין ל"מגרש פתוח": "מימר רואה את טובת המועדון"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.03.21 - 19:15
תחילת כתבה

בני סכנין עוברת עונה מטלטלת. עם שלושה מאמנים שונים על הקווים, הקבוצה מהמגזר החלה לנשום אוויר בתקופה האחרונה עם הגעתו של שרון מימר למועדון. כשהיא שש נקודות מהקו האדום, נראה כי האדומים הולכים ומתקרבים לעונה נוספת בליגת העל. מי שדיבר בפתיחות על מצב הקבוצה, החלפת המאמנים והשינוי שהביא בירם כיאל למועדון הוא קפטן הקבוצה, עלי עותמאן.

"אנחנו בדרך הנכונה להישאר בליגה לעוד עונה", פתח עותמאן והוסיף, "כבר במשחק הבא מצפה לנו אתגר לא פשוט מול מכבי נתניה, משם אנחנו בע"ה נחזור עם הנקודות ולאט לאט נישאר בליגה. "90% שנישאר, אבל זה לא רק תלוי בנו. אנחנו מתעסקים רק בעצמנו".

אחד השינויים המרכזיים שקרו העונה בסכנין הוא הגעתו של שרון מימר לעמדת המאמן. הקפטן לא חסך במחמאות לאיש על הקווים. "הגיע מאמן שהביא למועדון דברים מאוד חשובים שהיו חסרים לנו לאורך התקופה האחרונה. אני מקווה שנצליח להישאר בליגה וזה יהיה בזכותו ובזכות ההנהלה שעשתה את הצעד הזה".

עותמאן המשיך והסביר מה הן הסיבות להצלחה תחת מימר. "הוא מקצוען. הוא שינה את השיטה שלנו מקו 5 לקו 4, ורואים את התוצאות. בתקופה האחרונה ניצחנו ארבעה מחמשת המשחקים האחרונים שלנו. בנוסף, הוא חיבק את כל חדר ההלבשה. הוא לא חושב על הגיל של השחקנים, אנחנו באים ומשקיעים בכל אימון. הוא רואה את טובת המועדון - מי הכי טוב ומי הכי מתאים ונותן לו לשחק. אבל הכי חשוב זה שהוא חיבר את חדר ההלבשה וחיבק את כולם - התוצאות מדברות".

זה לא סוד שסכנין החליפה לא מעט מאמנים בשנים האחרונות, כשהעונה המספר עומד על שלושה מאמנים שונים. "אם מסתכלים על כל הליגה, כמעט כל הקבוצות מחליפות 2-3 מאמנים כל שנה", אמר עותמאן, "אני חושב שההנהלה צריכה לשאוף קדימה, להבטיח את העתיד של המועדון, לתת קרדיט של שנתיים-שלוש למאמן, לבנות קבוצה עם השלד שיש פה של ותיקים וצעירים".

בדבריו, אמר קפטן הקבוצה במפורש את דעתו בנוגע למאמנים הקודמים של סכנין העונה - אלדד שביט וניסו אביטן. "שני המאמנים שהיו פה העונה לא הביאו את התוצאות שכולם ציפו מהם, ואני חושב שנפרדנו מהם בזמן הנכון", אמר עותמאן והרחיב לגביי אביטן, "אני חושב שהוא פוטר בצדק. אם אתה מסתכל על התוצאות, 12 משחקים שכמעט ולא בעטנו לשער, כבשנו רק פעם אחת והפסדנו 11 פעמים. היו חייבים לעשות את הזעזוע. עם כל הכבוד, בין אם קוראים לו ניסו, מושי או אלדד או כל דבר אחר. אני חושב שהצלחת המועדון חשובה יותר מכל שחקן ומכל מאמן, עשינו את הצעד הזה בזמן הנכון ובאמת מגיעה מילה טובה להנהלה על המהלך".

עוד אחד מהגורמים המשמעותיים לשינוי בסכנין הוא בירם כיאל, עליו עותמאן הרעיף במילים חמות: "גם שעה ושעתיים לא יספיקו לי כדי לספר על הבנאדם הזה. קודם כל, לא כל יום נמצא על המדף שחקן כמו בירם כיאל. זה חלום לשחק עם שחקן שעבר הכל בכדורגל, בין אם זה בארץ ובעולם. הגיע לפה שחקן עם הישגים בכדורגל האנגלי, מקצוען, דמות שתחזיק את המועדון 3-4 שנים קדימה. אני חושב שההנהלה עשתה בצדק והחתימה את האיש שהכי מתאים לקבוצה כדי לעזור לה בשנים הבאות".