בב"ש עקצו: "מכבי נהנית הכי הרבה מהשיפוט"

התגובה לוואן לוון והזעם על ג'ראלדש: גם האדומים עצבניים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  04.04.21 - 07:27
תחילת כתבה

ההפסד של הפועל באר שבע למכבי תל אביב אמש (שבת) בבלומפילד הרחיק את רוני לוי ממטרת העל: לסיים את העונה במקום השלישי ולהבטיח את הכרטיס לאירופה. המאמן מודע לעובדה כי ייקח עוד קצת זמן עד שיצליח להדביק את השחקנים לשיטה ולדרך שלו, אבל יחד עם זאת, מבין כי הפסד למ.ס. אשדוד במחזור הליגה הקרוב יפחית עוד יותר את הסיכוי לסיים את העונה עם משהו ביד.

בעוד רוני לוי סירב להגיב להאשמות של פטריק ואן לוון כלפיו ("הוא משפיע על החלטות השופטים"), גורמים במועדון בחרו להגיב בעוקצנות: "כשמאמן מכבי ת"א יגיע לכמות התארים שיש לרוני לוי, שידבר. מן הראוי היה שיתרכז בקבוצה שלו ולא במאמן שלנו. אם ואן לוון שכח, אז מכבי ת"א היא זו שנהנית הכי הרבה מטעויות שופטים העונה". במקביל, בבאר שבע זעמו על אנדרה ג'ראלדש, שקילל לטענתם את חאתם עבד אלחמיד, ושחקנים בקבוצה חיזקו את המגן שחזר מהרחקה וידע לא להגיב.

מרואן קבהא ייבדק בימים הקרובים אחרי שמתח את השריר האחורי ולא יעמוד לרשות באר שבע במשחק הקרוב לפחות. מי שישוב ישירות להרכב הוא ז'וסוואה, שסיים עונש הרחקה. ביקורת הועברה על פארליי רוזה ואלטון אקולטסה אחרי שמיעטו לשתף פעולה והעדיפו בעיטות מרחוק. "אי אפשר לא להתמסר למעלה, כדורגל זה ספורט קבוצתי", אמרו בבירת הנגב.

למרות ההפסד, בחרו בב"ש להחמיא לאוהד לויטה שבלעדיו התוצאה הייתה גבוהה הרבה יותר. השוער, ששומע השכם וערב ולא בפעם הראשונה על מועמדים להגיע לב"ש לתפקיד השוער, אמר:" תרשו לי לא לדבר על עצמי. אני מסתכל רק על המטרות של הפועל ב"ש ויודע שאפשר להצליח גם העונה. אני לא יכול לשמוח שהיה לי משחק טוב, כי ברגע שהפסדנו - זה לא חשוב".