הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"הקהל איחל לי למות, זה הוציא ממני רגש"

פלקושצ'נקו כבש צמד מול הפועל חיפה: "לא תכננתי לחגוג"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  18.04.21 - 21:24

הפועל חדרה מתקרבת אל הארץ המובטחת: הקבוצה של מנחם קורצקי, אחרי שנה מלאת תלאות ולא מעט זמן מתחת לקו האדום, קרובה מאי פעם להישארות אחרי 0:3 הערב (ראשון) מול הפועל חיפה. חדרה פתחה פער (זמני) של 12 נקודות מבני יהודה שמתחת לקו האדום, והפסד של הכתומים מחר בטדי מול בית"ר ירושלים - ישאיר אותה מעשית עונה נוספת בליגת העל.

לצד ההישג המקצועי, מי שעמד במוקד החגיגות היה מקסים פלקושצ'נקו - הקשר, שכבש צמד נגד קבוצת נעוריו, הפליא בחגיגה מלאת רגש לאחר השערים שכבש - וגם הסביר בסיום: "לא תכננתי לחגוג", הוא אמר, "אני הכי מכבד את המועדון (הפועל חיפה), לפני שבועיים גם כבשתי ולא חגגתי, אבל אז לא הפסקתי לקבל קללות".

"אין לי בעיה שיקללו את אמא שלי, זה דבר טבעי", המשיך פלקושצ'נקו, "אבל כשמאחלים לי או לאחד מההורים שלי למות, אני לא יכול לשכוח. זה מוציא ממני אמוציות. אלה פשוט היו הרגשות שלי שיצאו בגלל הקללות מהיציע".

"נשארנו בליגה", שמח לבשר המאמן מנחם קורצקי בסיום. "זה היה משחק יוצא מן הכלל מבחינתנו, אני גאה בשחקניי, מגיע להפועל חדרה - וכעת נציב לעצמנו מטרות חדשות". באשר למשחק הנהדר של פלקושצ'נקו, אמר קורצקי: "מגיעות כל המחמאות למקסים, ללא קשר למספרים. הוא מגלה יציבות ובגרות, הוא שחקן צעיר ומנהיג פה את החבר'ה. אני גאה בו".

ומנגד, הפועל חיפה ממשיכה להסתבך: האדומים מהכרמל מוצאים את עצמם, בתום המשחק, רק שבע נקודות מהקו האדום - ועם לא מעט פוטנציאל למאבקים, בוודאי אם בני יהודה תנצח מחר. "זו אכזבה גדולה מאוד", אמר המאמן אלישע לוי, "חדרה היתה טובה יותר במחצית השנייה ויכול היה להיגמר גם 0:5. לא צריך להקל ראש במצב שלנו, אף אחד לא רוצה לרדת ליגה, מקווה שנינצל במשחק הבא".