הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

זה עדיין תלוי רק בנו: מכבי ת"א לא תישבר

האלופה עשויה מחומר אחר וחזקה בראש מחיפה. טור אוהד צהוב

עידו טרבלוס  26.04.21 - 10:45

זה היה ערב לא פשוט. האמת שאני לא יודע איך בכלל לתאר את הערב הזה. הפסד מיותר, אבל קשה לי להאמין שזה הסוף.  זאת אומרת, מכבי לא תישבר מההפסד הזה. לא נראה פה משבר אלא קבוצה שתחכה בפינה לחיפה וכשחיפה תגיע לפינה הזאת, מכבי תהיה שם. המאזן המטורף של פטריק ואן לוון היה חייב להישבר וחבל שזה קרה עכשיו. המספרים כבר היו הזויים מדי.

פטריק ואן לוון הוציא את דור פרץ בסוף המחצית השנייה עם מחשבה על משחק העונה ואנחנו מבינים את המהלך, אבל זה הרגיש כאילו אם יש מישהו שיציל את המשחק זה דור, אבל ההילה שדור ייצר סביבו העונה לא הופיעה למשחק הזה.

אני חושב שכולם ראו את הסיבה – הוא עייף. כן, כנראה שאפילו דור פרץ צריך לנוח. המזל הוא שהמשחקים הקרובים הם בקצב של בערך אחד לשבוע (חוץ מהשבוע בו פוגשים את חיפה פעמיים) כך שיהיה לו זמן לנוח ולהשתפר. יתרה מכך, למכבי יהיה זמן להתאמן, העונה הזאת מכבי התעסקה במשחקים יותר מבכל דבר אחר ועכשיו, כשיש עוד שישה משחקים לסוף העונה, יש גם אוויר.

המשחק אתמול היה מאוד קשה וצריך להגיד את האמת, טעות קשה מאוד של איתן טיבי, פשוט הרסה לחלוטין את המשחק ומנעה ממנה לנשום. חוסר אחריות של איתן, לא אופייני ואפילו מוזר. מהרגע הראשון שהוא קיבל צהוב כל כך מוקדם, האדום פשוט חיכה לו. יכולתי להרגיש אותו מקבל אדום כשהוא יצא לריצה המיותרת הזאת.

ושוב מדהים שגם הפעם היה חסר סנטימטר לשיוויון, ואם זה נכנס מכבי גם מנצחת את זה. קורות, החמצות ממטר, משחקים בעשרה שחקנים, ועדיין יותר טובים באופן משמעותי, אבל זה לא מספיק. כבר שלושה משחקים שזה לא מספיק.

שוב, הסטטיסטיקה של ואן לוון הייתה חייבת להישבר, ככה העולם עובד. כמו שבסוף ולדימיר איביץ׳ הפסיד, ככה גם ואן לוון. האופטימיים שבאוהדיי מכבי ידעו שההפסד הזה יגיע ומביני העניין גם הבינו שזה עלול לקרות בעיתוי מאוד בעייתי.

אבל מכבי של השנה הוכיחה שהיא עשויה מחומר אחר, קבוצה שחזרה מפיגור המון פעמים השנה, הפכה תוצאות והשאירה הכל על המגרש לא תישבר בגלל תקלה כזו בדרך. אמנם אנחנו עלולים לא להיות תלויים בעצמנו מבחינת נקודות, אבל מנטלית כל המעורבים מבינים שזה תלוי אך ורק בנו. זו הפעם הראשונה שמעדנו בצורה קריטית במירוץ ויכול להיות שזה יעשה טוב לשחקנים ויכניס אותם לדרייב. זה לא חייב להיות אסון.

יאללה מכבי, להרים את הראש, יש עוד הרבה מה לעשות העונה. האליפות בהישג יד, הגביע גם כן. לאלו ששכחו, אני אזכיר שגביע הטוטו ואלוף האלופים כבר שלנו. אז עם כל התענוג שיש לכם, אוהדיי היריבות, תמיד תזכרו שהקבוצה שלכם מועמדת לאליפות/גביע/מקום באירופה, הקבוצה שלי מועמדת לטרבל ומעלה.

בנוסף, מכבי עם הפסד חמישי בשלוש השנים האחרונות. לצורך ההשוואה, חיפה הפסידה 5 פעמים רק העונה.  אז נכון שפתיחת העונה עם יורגוס דוניס הפכה הרבה דברים בליגה הזו לאפשריים או לפחות להראות אפשריים, אבל כל מי ששכח איזה מפלצת מכבי או לכל הפחות הדחיק, יצטרך להסתכל למפלצת בלבן של העיניים עוד שבוע וחצי. פעמיים! והמפלצת רעבה.

זה לא נגמר עד שזה נגמר!