הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"רגע היסטורי לענף הספורט הפופולרי בעולם"

בחו"ל פירגנו להליך שינוי המין של ספיר ברמן: "אמיצה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.04.21 - 16:35
תחילת כתבה

משכתבת את ההיסטוריה. הכרזתה של ספיר ברמן על תהליך שינוי שלה היום (שלישי) עורר תגובות רבות, ולא רק בזירה המקומית. בכל העולם, מרוסיה דרך טורקיה ועד לאיטליה פירגנו והתרגשו מהודעתה חסרת התקדים של השופטת הישראלית.

"רגע היסטורי לספורט הפופולרי ביותר בעולם", נכתב בכלי התקשורת הרוסיים, "ספיר ברמן היא השופטת הטרנסג'נדרית הראשונה בעולם, החלטה אמיצה", הוסיפו. התגובות האוהדות בתקשורת העולמית לא איחרו להוסיף: "הכדורגל הישראלי חווה אירוע שיחקק בהיסטוריה בשלישי כשהשופט שגיא ברמן הכריז לעולם על הליך שינוי המין שלו. זה נעשה בגיבויה של ההתאחדות לכדורגל בישראל, המועדונים ואיגוד השופטים המקומי", נכתב בכלי תקשורת בגרמניה, שהוסיף, "ספיר ברמן משכתבת את ההיסטוריה".

בשאר העולם בחרו לפרגן לאירוע הנדיר במחוזות הספורט המקצועני. "זה קורה כמעט שלוש שנים אחרי לוסי קלארק (שופטת חצי מקצוענית מאנגליה שהיתה לטרנסג'נדרית הראשונה בעולם). אופ"א ופיפ"א נתנו את ברכתם למהלך וראו בו כהתקדמות גדולה לענף", נכתב בספרד. באוסטריה הצהירו: "השופטת הישראלית עושה היסטוריה". גם באיטליה לא פחדו לומר: "ישראל מציינת רגע היסטורי בקבלת האחר בעולם הכדורגל".

גם ברשתות החברתיות מסביב לעולם מיהרו להגיב למהלך יוצא הדופן של ברמן.