הפועל ב"ש תעמוד לדין בגין התפרעות אוהדים

המועדון יגיע לביה"ד, וגם יזום סולחה בין קבהא לבן חיים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  04.05.21 - 13:00
תחילת כתבה

(צילום התמונות: אלן שיבר)

אחרי שישה הפסדים העונה בכל המסגרות למכבי תל אביב, הצליחה הפועל באר שבע להוציא נקודה חשובה (1:1) והשאירה לעצמה סיכוי לסיים את העונה במקום הרביעי, שעשוי להוביל לאירופה. במקביל, פגעו האדומים באופן משמעותי בסיכויי הצהובים להניף שוב את צלחת האליפות. "לא שכחנו את מה שהם עשו לז'וסוואה, כשהביאו את אבי ריקן להעיד נגדו", סיפרו שחקנים בב"ש והוסיפו: "במקום לבכות, הם צריכים להגיד תודה שלא הפסידו".

מעבר לכך, בבאר שבע עסקו בסיום המשחק בעימות המילולי שבין מרוואן קבהא לטל בן חיים, כאשר לטענת אנשי המועדון, מפיו של שחקן מכבי ת"א יצאו המילים "ערבי מסריח". אלונה ברקת שוחחה בסיום עם קבהא, שסיפר כי הוא בעצמו לא שמע את המילים הללו וכי הם נאמרו לו על ידי חברים לקבוצה. לצד זאת, הדגיש הקשר כי הופתע מהקללות לעברו מכיוון בן חיים, מאחר והם שיתפו פעולה במדי מכבי פתח תקווה במשך שנים.

בתוך כך, היום (שלישי) ינסו המועדונים ליצור שיחת סולחה בין השניים לאחר שכבר אתמול מנהל מכבי ת"א, יואב זיו, ביקש להתנצל על התקרית הלא מכובדת. בהפועל באר שבע לא ידרשו מתובע ההתאחדות להעמיד את בן לחיים לדין, ויש לציין כי דו"ח השופט נקי ולא ציין את האירוע כחריג. המשמעות היא ששחקן מכבי ת"א לא יעמוד בפני ועדת משמעת בהתאחדות לכדורגל.

בעוד בן חיים לא יתייצב בפני ועדת משמעת, הפועל באר שבע דווקא תצטרך לעשות את הדרך הארוכה כדי לעמוד בפני בית הדין של ההתאחדות. תובע ההתאחדות, עורך הדין ניר רשף, החליט להעמיד את ב"ש לדין בגין התפרעות אוהדים, זכר להדלקת האבוקות ורימוני העשן וכן זריקת אבוקה אחת אל כר הדשא.

בעוד אחרי המשחק ברקת העניקה את תשומת הלב לקבהא, לפני השריקה היא נכנסה לחדר ההלבשה, פנתה לכלל השחקנים ואמרה: "אל תסתכלו על מכבי ת"א והמטרות שלה. לנו יש את המטרות שלנו. תעלו חיובים ונחושים מהרגע הראשון". ואכן, קבהא וסינטיהאו סולליך התעלו בקישור, רביעיית ההגנה שיחקה רגוע ואוהד לויטה בעצירה נהדרת בתוך תוספת הזמן הוכיח שב"ש אולי ממהרת בחיפושיה אחרי שוער בכיר. יחד עם זאת, ב"ש עדיין מחפשת ניצחון ראשון בפלייאוף העליון.

אנתוני וארן נראה נסער לאחר שלא נכלל בסגל. החלוץ וג'ונתן אגודלו התחרו על מקום אחד בספסל וברגע האחרון החליט המאמן שהקולמביאני יהיה זה שיתלבש (הוא אף שותף כמחליף). בכל מקרה, השניים לא צפויים להישאר בבירת הנגב בעונה הבאה, כשהתכנון הוא להחליף גם את מרסלו מלי ופארליי רוזה בזרים חדשים. מלבד רועי גורדנה, קני סייף, בירם כיאל ודור מיכה, בגזרת הישראלים עלה גם השם של מוחמד כנעאן כמועמד להצטרף.