הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הנסיבות הכריעו: מכבי עדיין מקור לגאווה

העייפות והיעדר הרכש השפיעו. טור אוהד צהוב על משחק העונה

עידו טרבלוס  10.05.21 - 10:03

עד השניה האחרונה: וואו. איזה ערב בבלומפילד. לפני הכל צריך להגיד את כל המילים הטובות האפשריות לכל העוסקים במלאכה - שחקנים, צוות מקצועי, הנהלה וכמובן קהל. הגענו למשחק הזה כש-100 אחוז מאמינים ביחד שהכל אפשרי ויצאנו ממנו מאוכזבים אך מאוחדים מתמיד.

אפשר להסתכל על המשחק הזה כמשחק שבו לא השגנו את מה שרצינו, אבל עם הדרך שמכבי הציגה והלחימה של השחקנים, אין אחד ביציע שלא יצא גאה. הפתיחה של המשחק זה משהו שיהיה קשה לשכוח. היציע בער וזה גלש למגרש ורק הוכיח כמה הקהל היה חסר במגרשים. כמה העונה הזו יכולה הייתה להיות הרבה יותר טובה עם קהל לכל אורכה.

אז מה היה לנו בבלומפילד? טיבי עם גול של נחישות ופשיץ' עם שער 10 בליגה ו-11 בכל המסגרות ממשיך להזכיר לכולם שהוא חלוץ טוב, אבל הוא חייב לכבוש יותר. אפילו אתמול, הסרבי יכול היה לנצח את המשחק אם היה חד יותר או לכל הפחות מוסר ליונתן כהן. מכבי הייתה קבוצה אחרת ברגע שסבוריט עזב את המגרש, נקווה שזו לא פציעה חמורה מכיוון שמדובר בעוגן המוחלט של הקבוצה ובאחד הזרים הכי טובים שהיו פה. גלזר היה מעולה, איתן טיבי נתן את כל מה שיש לו, דניאל היה אדיר בשער ודור פרץ שיחק רמה מעל הליגה.

אם ננסה להכנס לעומק הדברים: מכבי הוכיחה שקודם כל היא לא מוותרת, האופי, הלחימה והרצון היו שם מהדקה הראשונה. להבדיל משחקים קודמים, מכבי ידעה לנצל 2 מצבים על מנת לעשות 2 שערים, לשחק מהר ובעיקר להפחיד את היריבה על ההתחלה. נכון שבהמשך ספגנו אבל זו מכבי של העונה, אנחנו בהחלט שווים גול או שניים למשחק וזה התשלום שלנו. מדהים שגם בעונה כזו אנחנו מסיימים במאזן חיובי נגד חיפה. מדהים.

צריך להשתדל לקחת את הדברים הטובים מכל המאבק הזה. היו כמה וכמה דברים שיכולים לשרת את מכבי בעתיד (כמו ג׳ראלדש וסבוריט, שצריכים לקבל חוזה חדש היום!) והחוכמה של המועדון תהיה לשמור עליהם. מכבי צריכה להשתפר בכמה גזרות, אבל בהחלט יכולה להיות גאה במה שהשיגה עד עכשיו בעונה הזאת. במיוחד לאור הגבלות הפייר פליי ומשבר הקורונה. פשוט ניהול אדיר: לאלו מכם שלא זוכרים, אני אזכיר - מכבי לא קנתה שחקן כבר 3 שנים! אז הגיע הזמן לחיזוק מאסיבי.

מכבי תהיה חייבת להתחזק בצורת קשר יצירתי, בסטייל של צ'ארון שרי או ז'וסוואה, שיידע להזין את חבריו לקבוצה. דן ביטון היה כזה בתחילת העונה ואפילו היה מעולה, אבל ההיעלמות שלו בהמשך זו תעלומה שמישהו צריך לבדוק. עוד עמדה שמכבי צריכה להתחזק בה היא עמדת הבלם: איתן טיבי מעולה וגם הרננדס לא מאכזב, אבל שניהם לא ילדים ומכבי חייבת בלם טופ בגיל הנכון לרשת את איתן טיבי.

בעונה כזו משוגעת, כשאנחנו רואים שהרבה אימפריות לא מצליחות לשמור על יציבות (יובה לא אלופה, ליברפול שובר שיאים שליליים באנפילד, באיירן מודחת מוקדם באלופות ובגביע, בספרד אף אחת לא רוצה אליפות ואפילו בצרפת יש מאבק) זה נראה הגיוני לנוכח הנסיבות. מכבי שיחקה השנה הרבה יותר משחקים מכל היריבות שלה, סחטה את הלימון עד הסוף ואז סחטה אותו עוד פעם.

ועדיין, קבוצה שמילאה אותנו בגאווה כל פעם מחדש. עם הפנים לגביע מעכשיו!