הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רוב הזרים נשארו בישראל: תמונת מצב בקבוצות ליגת העל

בעוד שחקניה הזרים של מכבי ת"א עזבו את הארץ, הרוב המכריע של הזרים ביתר המועדונים בליגה הבכירה נותרו במדינה. השחקנים של באר שבע הועברו למלון בנתניה, אלה של הפועל ת"א נדדו לחיפה ואפילו אלה של בני יהודה לא מיהרו לעלות על טיסה. כל הפרטים כאן

כתבי אתר ערוץ הספורט  18.05.21 - 15:13

מדינת ישראל נמצאת בעיצומה של מלחמה כבר למעלה משבוע ימים - והדבר, כמובן, משפיע גם על עולם הספורט. מעבר לכך שהליגות השונות לא פועלות בימים אלה, ישנם גם השחקנים הזרים, אשר חלקם חווה בפעם הראשונה את המצב הביטחוני המדאיג. כידוע, רוב השחקנים הזרים של מכבי ת"א כבר עזבו את ישראל. אבל מה קורה בשאר קבוצות ליגת העל בכדורגל? הפרטים לפניכם.

מכבי ת"א - רק גררו נשאר בישראל
אלכסנדר פשיץ', אנדרה ג'ראלדש, לואיס הרננדס, אנריק סבוריט ואורוש ניקוליץ' עזבו את ישראל. אדוארדו גררו הזר היחיד שנשאר בישראל ומתגורר בת"א.

מכבי חיפה - עסקים כרגיל
כל הזרים נשארו בישראל. צ'ארון שרי ובני משפחתו (מתגוררים בנתניה) עברו לגור במלון בחיפה. שרי ומשפחתו מודאגים, אך לא ביקשו לעזוב ובקבוצה השקיעו בשיחות מולו. יאניק וילדסחוט גם כן עבר להתגורר אצל מכרים באיזור חיפה, בעוד חוסה רודריגס, בוגדן פלאניץ' וגודסוואי דוניו מתגוררים בחיפה ולא חוו אזעקות בשהותם בישראל.

הפועל תל אביב - הזרים עברו לגור בחיפה ולא הביעו חשש
סיאנדה קולו, עמנואל בואטנג וארנסטס שטקוס (יחד עם משפחתו) עבור לגור במלון בחיפה. הזרים מגלים הבנה, לא נמצאים בלחץ מהמצב ולא ביקשו לעזוב. הקבוצה מתאמנת כרגיל יחד איתם בבית הנבחרות בשפיים.

הפועל באר שבע - הזרים עברו לנתניה
כל הזרים - מיגל ויטור, ז'וסוואה, אלטון אקולטסה, פארליי רוזה, מרסלו מלי וג'ונתן אגודלו - נשארו על אדמת ישראל. עם זאת, כולם הועברו על ידי המועדון של אלונה ברקת להתגורר בימים אלה בבית מלון בנתניה, והם מתאמנים עם שאר חבריהם לקבוצה בבית הנבחרות בשפיים.

בית"ר ירושלים - הזרים יעזבו רק לאחר סיום העונה
לאחר האזעקה ביום הראשון של מבצע "שומר החומות", לא נשמעה עוד אזעקה בירושלים. בבירה מעידים שהזרים מאוד רגועים ולכן כולם נשארו ויעזבו רק ביום חמישי עם סיום העונה, וכפי שתוכנן מראש. היחיד שעזב את ישראל הוא גלאופילו האסלביינק בגלל שהוא סובל מפציעה וגם בגלל שהוא מתכונן לגביע היבשתי עם נבחרת סורינאם.

בני סכנין - כולם עזבו, אבל הרוב לא בגלל המצב
לוקאס שפנדלהופר עזב בגלל המצב הביטחוני. הבלם סיכם עקרונית לעונה נוספת בסכנין וממתין לשחרור מאסקולי. איקוום אוטין, סבסטיאן ולאסקס, נייג'ל האסלביינק ודיין קלי עזבו בגלל דחיית המשחק ולא ובגלל שלא ימשיכו בכל מקרה במועדון ולא בעקבות סיבות ביטחוניות.

מכבי נתניה - לא מפחדים כלל
גם כאן, כל הזרים נשארו בישראל וכלל לא הביעו חשש מהמצב הביטחוני. מכבי נתניה ממשיכה להתאמן כרגיל במתחם האימונים הרגיל שלה בעיר, שם מתאמנת בימים אלה גם מכבי תל אביב.

הפועל קרית שמונה - השקט בצפון מרגיע
הזרים לא חוו אזעקות וכולם נשארו בישראל.

הפועל חדרה - הזרים עזבו, אבל לא בגלל סיבה ביטחונית
ג'ונתן סיסה וסאקו דומבייה המריאו לחוף השנהב ולא בגלל חשש מהמצב, שכן הוזמנה לשניהם טיסה מבעוד מועד עם תום העונה. גם מארשל אודה, שלא צפוי להמשיך בקבוצה, מחפש טיסה כי הוא לא בתכניות של הקבוצה. עד כה הטיסות שהוזמנו לחלוץ בוטלו והוא אמור לעזוב בימים הקרובים. גוסטבו מרמנטיני

בני יהודה - כולם נשארו בישראל, למרות האזעקות
למרות ירידת הליגה והאזעקות במרכז, כל הזרים של בני יהודה נשארו בישראל. בקבוצה מנהלים שיחות עימם ונמצאים בקשר שוטף בנושא.

מ.ס. אשדוד - שניים מהזרים נשארו בעיר
ארבעת הזרים – מונטרי קמהאני, מוגיס זקאריה, ננאד סבטקוביץ' ומוסא בגאיוקו - מתאכסנים בחיפה בשבוע האחרון ומתאמנים עם מאמן הכושר אהוד בן שושן. לעומתם, טימותי אוואני ופהד באיו נשארו באשדוד, כמובן בדירות עם מרחבים מוגנים. ההנהלה הסבירה לכל אחד מהזרים על הנחיות פיקוד העורף וכיצד לנהוג במקרה של אזעקה.

מכבי פתח תקווה - כולם מלבד סאצ'י נשארו
כל הזרים כאן בביתם, למעט אלביס סאצ'י, שעבר ניתוח ביד ולא יחזור לשחק העונה, לכן בלי קשר למצב חזר הביתה. לזרים הוסבר על ידי מנהל הקבוצה מה לעשות במקרה של אזעקה.

הפועל חיפה - כולם בישראל
כל הזרים מתגוררים בחיפה. השחקנים מתאמנים כרגיל, ומכירים את הנהלים במקרה של אזעקה.

הפועל כפר סבא - שלושה נשארו, שלושה עזבו
סודיק אטנדה, אמאדו סוקונה ולוואגה קיזיטו נשארו בארץ. השלושה קיבלו הנחיות מראשי המועדון ובינתיים מתאמנים כרגיל. לעומתם, פלורנט חסאני, דומנטאס שימקוס וג'יימי הופקאט עזבו את ישראל. במועדון לא עמדו בדרכם לאור העובדה כי הקבוצה כבר ירדה רשמית לליגה הלאומית.