הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מריחים אליפות: צפו בבלגאן בקופות לקראת ק"ש-מכבי חיפה

צפו בבלאגן: טירוף בקופות בעיר הצפונית לקראת מה שעשוי להיות משחק האליפות של מכבי חיפה ביום רביעי. המשטרה נערכת בכוחות מתוגברים ותמנע כניסת קהל שלא מחזיק בכרטיס לאזור המגרש. וגם: נקבע שופט המשחק

מוטי פשכצקי ויגאל גולדשטיין  24.05.21 - 17:55

אחרי ההתנגדות הנחרצת של הפועל קרית שמונה, הגיעה תורה של משטרת ישראל להכריע: הבוקר (שני), נערך סיור באיצטדיון בק"ש לקראת המשחק מול מכבי חיפה ברביעי, שעשוי להכריע את גורל האליפות, והוחלט כי אין מניעה לקיים את המשחק במגרש העירוני.

למשטרה יש מידע מודיעיני כי אלפי אוהדי מכבי חיפה צפויים לזרום לעיר, גם כאלה שלא רכשו כרטיס, אך למרות זאת המשחק לא צפוי לזוז משם. עוד קודם לכן, נרשם תור ארוך בקופה בעיר, למרות שהמכירה תחילה היא רק לתושבי קרית שמונה. בקופות דרשו המוכרים לראות תעודות זהות על מנת לוודא כי מדובר בתושבי ק"ש, אבל לא מעט הגיעו בלי התעודות. בכל מקרה, מהמועדון נמסר כי כל הכרטיסים אזלו והקופות לא ייפתחו מחר ולא ביום המשחק.

עם זאת, 3,500 כרטיסים נוספים הועברו לטובת מכבי חיפה, כאשר 2,000 מתוכם כבר אזלו דרך האינטרנט. מכבי חיפה מסרה כי אלה הפרמטרים לקניית כרטיס למשחק: אוהדי אשר מחזיקים במנויי חוץ, אוהדים מנויים משנת 2013/14 ועד היום או אוהדים מנויים שהיו במעל 9 משחקים העונה.

בינתיים, המשטרה נערכת לאירוע כוחות מתוגברים. כ-200 שוטרים צפויים לשמור על הסדר, בתוספת מאבטחים שיהיו פרוסים במספר מעגלים בעיר החל משעות הצהריים של יום המשחק. התקבלה החלטה למנוע מאוהדים להגיע לגבעה המשקיפה על האיצטדיון על מנת למנוע עומס. במשחק נגד מכבי ת"א, כזכור, הושלכו מהגבעה אבוקות וחזיזים.

בנוסף, המשטרה תגביל את התנועה באזור האיצטדיון ולא תאפשר כניסה למתחם המגודר ללא כרטיס למשחק. המשמעות: האוהדים שהגיעו ללא כרטיס וירצו לחוש באווירה, לא יזכו לעשות זאת. לצד זאת, בשל מיעוט מקומות החנייה בסמוך לאיצטדיון, הוחלט למנוע מכלי רכב ללא אישור להיכנס לאזור הסגור. בנוסף, הרחובות הסמוכים צפויים להיסגר על מנת למנוע עומסים.

באצטדיון בק"ש, כזכור, יש 5,300 מושבים והוא צפוי להיות מלא עד אפס מקום, כאשר השליטה תהיה ירוקה. היום (שני) בשעה 17:00 תחל בקופות האצטדיון מכירת הכרטיסים למשחק. מחיר הכרטיסים יהיה אחיד ויעמוד על 100 ש"ח.

דחיפות וצפיפות גדולה: צפו בתורי הענק בקרית שמונה

מפרקד האירוע, ניצב משנה אבי דניאלי, ממרחב כינרת אמר בנושא ל"חמש באוויר": "אנחנו ערוכים עם כח גדול למשחק. אנשים לא יוכלו להגיע עם רכבים לתחומי המגרש. אני לא ממליץ לאנשים ללא כרטיס להגיע. המגרש הזה יכול להכיל 5,000 איש ואנחנו עושים את מירב המאמצים לשמור על בטחון הציבור. אנחנו לא רוצים שיקרה אסון".

אם יהיו חגיגות אליפות, הן יהיו בחיפה. קרית שמונה לא יכולה לאכלס כמות קהל כזו. נעשה את כל המאמצים שיכנסו רק 5,000 איש, לא יותר. אני לא רוצה להגיע למצב שאני עוצר אוהדים. אם יגיע מידע שיכול להטות את ההחלטה לקיים את המשחק בק"ש, אז היא תתקבל על פי החלטה של מפקד המחוז. אני מניח שהמשחק יעבור ללא תקלות".

אגב, השופט הבינלאומי רועי רינשרייבר מונה לנהל את המשחק. הוא יעזר בקוון הוותיק דביר שמעון שעבורו זה משחק הליגה האחרון ומתי יעקובוב. בעמדת ה-VAR יהיה זיו אדלר.