גל אלברמן מונה למנהל הספורטיבי של מכבי חיפה

קשר העבר יהיה אחראי על שלל תחומים, כולל ניהול מערך הסקאוטינג, בניית הסגל בצמוד למאמן ושילוב שחקני אקדמיה. יעקב שחר על המינוי: "אישיות נהדרת". סאן מנחם יקבל הצעה לחוזה ארוך

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  10.06.21 - 13:10
תחילת כתבה

מינוי מעניין ביותר במכבי חיפה. לראשונה מאז מו אלאך, יש אדם שמאייש את תפקיד המנהל הספורטיבי, וזהו קשר העבר גל אלברמן, שמונה היום (חמישי) לתפקיד. אלברמן בן ה-38 הגיע כזכור ב-2017 למכבי חיפה כשחקן ורשם 29 הופעות. ב-2019 מונה כעוזר המאמן של מרקו בלבול ובתחילת העונה הקודמת מונה כראש מערך הסקאוטינג של המועדון ותחת תפקיד זה הגיעו למכבי חיפה בוגדאן פלאניץ', חוסה רודריגס וגודסוואי דוניו.

תחומי האחריות של אלברמן יהיו: בניית אסטרטגיה מקצועית ארוכת טווח, בניית הסגל בצמוד למאמן הקבוצה, ניהול מערך הסקאוטינג והאנליזה, מעקב אחר מושאלים, שילוב שחקני האקדמיה בסגל הקבוצה הבוגרת וניהול טכנולוגי מקצועי.

הנשיא יעקב שחר התייחס למינוי: "אהבתי את גל כשחקן והערכתי מאוד את עבודתו כחלק מהצוות המקצועי בשנתיים האחרונות. גל מביא לכל תפקיד אותו הוא מבצע במגרש ומחוצה לו, אישיות נהדרת, מקצועיות ויכולת לעבוד בשיתוף פעולה מלא ואפקטיבי עם כל הגורמים במועדון. אני מאחל לנו ולגל הצלחה גדולה".

אלברמן אמר לאתר הרשמי של המועדון: "מודה לראשי מועדון הכדורגל מכבי חיפה על ההזדמנות האדירה והמאתגרת להתמנות למנהל הספורטיבי של המועדון. לפני כשנתיים יצאנו יחדיו לדרך משותפת, בתחילתה שימשתי כעוזר מאמן ולאחריה כראש מערך הסקאוטינג במועדון. כולי  תקווה ואמונה ששיתוף הפעולה יניב תוצאות והצלחות מרובות בזירה המקומית והאירופית בשנים הבאות".

בעניין אחר, הזכייה באליפות של מכבי חיפה הביאה גם לשינוי בנבחרת. אמש (רביעי) נגד פורטוגל, שלושה נציגים פתחו בהרכב: עופרי ארד, סאן מנחם ונטע לביא. בהמשך שותף גם מוחמד אבו פאני. עוד לפני המשחק, בתקשורת הפורטוגלית החמיאו לארד ואבו פאני. הארבעה צפויים לצאת לחופשה קצרה ולשוב לפתיחת האימונים. עתידו של אבו פאני עדיין לא ברור.

הנהלת מכבי חיפה נמצאת מזה תקופה בשיחות עם סאן מנחם בנוגע להארכת חוזהו, לאחר שהאופציה עליו לעונה הבאה מומשה. הצדדים מעוניינים בהמשך התקשרות כשעל הפרק חוזה ארוך טווח. כרגע, ניקיטה רוקאביצה ורז מאיר מחוץ לקבוצה, אך ישנה אופטימיות שהשניים יחתמו על חוזה חדש בהקדם ויוכלו ליטול חלק במוקדמות ליגת האלופות.

במועדון נמצאים בשיחות עם עירוני ק"ש ולודוגורץ בנוגע לאורי דהן ומאוויס צ'יבוטה בהתאמה. עסקת דהן צפויה לכלול שחקנים שיעשו את הדרך ההפוכה.

בנוסף, המועדון הודיע שעוזר המאמן גיא צרפתי ימשיך בצוות המקצועי גם לעונה הבאה, והוא אמר לאתר הרשמי: "אני שמח להמשיך במכבי חיפה. התחלנו דרך מרגשת ביחד. מועדון עם אנשים אלגנטיים ועוצמתיים, מאמן מדהים, צוות נפלא וקהל אדיר. מחכה כבר לחזור לדשא כדי להמשיך בדרך המרגשת הזו".

בתוך כך, במכבי חיפה ביקרו את החלטת בית הדין להרחיק את דולב חזיזה לשלושה משחקים בשל הקריאות במהלך החגיגות: "דולב התנצל מכל הלב, הוא יודע שטעה. הוא נענש בזה שהוא נופה מהנבחרת. שלושה משחקים בעבור קריאות שלא נעשו בתוך האצטדיון?".