קשר קמרוני סיכם בנתניה, קניקובסקי לגנט?

בוריס ינו (21) שגדל בפורטו יצטרף, מגן גמבי יגיע למבחנים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  15.06.21 - 17:57
תחילת כתבה

מכבי נתניה הודיעה היום (שלישי) כי הגיעה לסיכום עם שחקן נבחרת קמרון הצעירה לשעבר, בוריס ינו. הקשר בן ה-21, שגדל במחלקת הנוער של פורטו צפוי לנחות בארץ בשבוע הבא ולהצטרף לאימוניי הקבוצה מעיר היהלומים.

בנושא אחר שמעסיק בימים אלו את ריימונד אטפלד, גבי קניקובסקי, שהחליף סוכן לאחרונה ומינה את דודו דהאן במקומו של גלעד קצב, זוכה להתעניינות מגנט הבלגית. גורם במכבי נתניה הופתע מההחלטה להחליף סוכן מאחר ולטענתו הוא חתום אצל קצב ועשוי להסתכן בתביעה.

בכל מקרה, דהאן מקושר מאוד בבלגיה ובעיקר בגנט, בה שיחק בעבר רמי גרשון בהצלחה גדולה. במועדון מרוצים גם מהעברתו של יונס מלדה, שבמשחקים האחרונים של העונה הפך לשחקן הרכב, קיבל זימון בכורה לנבחרת ישראל ואף שותף במדים הלאומיים. מלדה, אגב, מיועד להיות שחקן משמעותי בקבוצה הבלגית בעונה הבאה.

כזכור, קניקובסקי ציין כי מבחינתו הליגה הגרמנית השניה, הליגה באוסטריה והליגה הבלגית נלקחים בחשבון - כשהוא פסל מעבר לקבוצות בארץ. בכל מקרה, אם לא ימצא עד תחילת השבוע קבוצה בחו"ל, הוא ייחל באימונים עם נתניה בה הוא מחזיק בחוזה לעונה נוספת.

נתניה, שמצפה למכור גם את זלאטן שחוביץ', זימנה למבחנים את המגן הגמבי עומאר גאיה בן ה-22. בעונה החולפת גאיה שיחק במילסאמי אורחיי וסיים איתה במקום השלישי בליגה המולדבית. הוא רשם 28 הופעות, שער ושני בישולים במסגרת הליגה. בנוסף, גאיה שיחק גם מספר פעמים כשחקן כנף באגף השמאלי ולא רק כמגן שמאלי.

נכון להיום, נזכיר, מכבי נתניה צירפה את יניב מזרחי ואמיר ברקוביץ' מבית"ר ת"א/בת ים, שי קוסטנטין שהגיע מבית"ר ירושלים ואת מאמון קשוע.

אגב, אבובקר דומביה זומן לסגל נבחרת חוף השנהב למשחקים האולימפיים בטוקיו. החלוץ יצטרף לאימוני נתניה לאחר סיום המשחקים.