הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הפנים של המועדון: ההשפעה של פרץ על מכבי

השדרוג על המגרש, הכריזמה ומי יכנס לנעליו? טור אוהד צהוב

עידו טרבלוס  17.06.21 - 10:43

מי אמר שאין סמלים יותר? בשביל להתחיל להסביר מי זה דור פרץ צריך לחזור לעונת הזכייה בטרבל. בעונת 2014/2015 דור שיחק לראשונה באופן קבוע במכבי ובכלל תופקד כבלם. היו גם משחקים בהם פרץ שיחק כקשר ובעצם בכל פעם שהוא נקרא לדגל הוא עלה והיה מעולה: שחקן שאתה רוצה על המגרש. מכביסט כזה.

זה מצחיק להגיד שהוא היה מעולה ולאחר מכן להשוות אותו לשחקן שהוא היום. אם ב-2014/2015 הוא היה מעולה, אז עכשיו הוא מושלם.

והאופי. כמה שחקנים אתם מכירים שייקחו טרבל, ישחקו בליגת האלופות וכשהם יהיו בתקופה לא טובה לאחר מכן, הם יסכימו להיות מושאלים לקבוצה אחרת על מנת להתחזק ולחזור למכבי כשהם טובים יותר?
בכל פעם שדור עלה על המגרש, הוא נתן את כולו. בין אם היה טוב או לא, הוא תמיד השאיר הכל על המגרש. מכביסט אלגנטי. מגיל 14, דור היה חלק ממכבי.  בכל פעם כשדור היה מתראיין, הייתי נרגע. אותה התחושה שהייתי מקבל מראיונות של נימני, ייני, איביץ׳ וזהבי. היה כיף לראות אותו על המגרש העונה. פשוט חוויה.

המספרים שלו גם מדברים בעד עצמם:

240 משחקים במדי מכבי
23 שערים
19 בישולים
3 אליפויות, 2 גביעי מדינה, 4 גביעי טוטו ו-2 אלוף האלופים.
שיחק עם מכבי בליגת האלופות
שיחק עם מכבי בליגה האירופית
העפיל שלב עם מכבי באירופית

ואם יורשה לי עוד קצת להתענג על אחד הרגעים שהוא לא קיבל מספיק קרדיט עליהם: מכבי בפיגור 2:1 על באזל. דור עולה חילוף, לא עובר הרבה זמן והוא משתלט על כדור בערך במרכז המגרש, מרים את הראש ונותן כדור ענק (!!) לדור מיכה שהיה לבד בצד ימין, מיכה מרים לזהבי, 2:2.

עוד רגע בלתי נשכח היה 1:2 של מכבי ת"א בטורקיה. אף קבוצה ישראלית לא ניצחה בטורקיה לפני כן, אבל דור חשב על משהו אחר. העונה בדרבי בו ניצחנו 0:4. מכבי חופרת במשך שעה עד שדור בגול הכי קלאסי שלו בזכות מיקום מעולה ברחבה, פרץ את הסכר לדרבי משובח.

במבט קדימה – מה שמדהים הוא שמכבי יכולה להכניס למשבצת של דור שחקנים כמו עדן קארצב, שגם ככה חלק מהסגל, עידו שחר ששייך למועדון, התאומים גלזר ששייכים למועדון ואולי אפילו פארפה גויאגון, שיחסית הכי התקפי מבין כל המוזכרים וכמובן שייך למכבי. המחליף של דור כנראה יגיע ממחלקת הנוער של מכבי ולאחר שהתחשל והשתפר בהשאלה: בדיוק כמו דור עצמו, שעלה ממחלקת הנוער של מכבי.

לצד הפרגון הגדול לדור, היש גם כוכבית בכל מה שקשור לעזיבה שלו: איך שחקן ברמה הזאת עובר בהעברה חופשית ומכבי ת"א לא גורפת רווח מהמכירה שלו? מעניין לדעת האם זה דור שהחליט על מעין ״דד ליין״ בקריירה, שבו הוא רוצה לצאת לחו״ל ולכן לא חידש, שזה מובן ולגיטימי (אין אוהד מכבי שלא אוהד ונציה מאתמול. שמישהו יעדכן אותם) או אולי מכבי התעכבה בחידוש או שמא לא חשבה שהוא באמת יעזוב.

מכבי בוודאי תלמד מהנושא הזה וייתכן שנראה את זה בא לידי ביטוי במכירה של יונתן כהן. בכל מקרה, הקיץ של מכבי התחיל אתמול. אחד הסמלים הגדולים של מכבי עזב אתמול לאתגר חדש ומרתק בקריירה. היה פשוט כיף לראות את דור משחק, וכאוהד מכבי, אני יכול רק לאחל לו שיצליח בוונציה ויכבוש את איטליה.

כך או כך, יש לך צבא צהוב מאחורייך.