הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בוחן את האופציות: עתיד רוקאביצה לא ברור

החלוץ רוצה חוזה משודרג, במכבי חיפה ינסו למצות את המו"מ. וגם: שחקן נבחרת נורבגיה הוצע

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  19.06.21 - 09:45

מכבי חיפה תפתח מחר (ראשון) את אימוניה באופן רשמי ותחל בהכנות לצמד המשחקים במסגרת מוקדמות ליגת האלופות נגד קייראט אלמטי. מי שלא צפוי להתייצב הוא מלך שערי הליגה בשנתיים האחרונות ומלך שערי הקבוצה בארבע העונות האחרונות, ניקיטה רוקאביצה, שסיים את חוזהו.

החלוץ, השוהה בחופשה פרטית בדובאי, מעוניין בחוזה משודרג לשנתיים אצל הירוקים מהכרמל, ובמקביל נציגיו בודקים עבורו אופציות באסיה בשכר גבוה יותר. רוקאביצה יחגוג השבוע את יום הולדתו ה-34, במכבי חיפה רוצים לראות אותו ממשיך בקבוצה. בפעם שעברה שחידש את חוזהו זה היה בתחילת יולי, אך הפעם לירוקים יש כבר משחק חשוב שמתקרב.

כמו כן, במועדון מנסים לצרף את מאוויס צ'יבוטה ומקיימים שיחות על מנת להגיע לסיכום עם קבוצתו, לודוגורץ. השחקן עצמו מעוניין להצטרף. בנוסף, לירוקים הוצע לאחרונה חלוץ נבחרת נורבגיה, ויטון בארישה בן ה-27. בארישה הוא הקפטן של ויקינג המקומית, ועד כה יש לו בליגה חמישה שערים ושני בישולים בשבע הופעות (העונה שם התחילה בחודש מאי). הוא נרכש לפני שלוש שנים על ידי ראפיד וינה ב-1.5 מיליון יורו, ושנה וחצי לאחר מכן נמכר לבראן הנורבגית תמורת 800 אלף יורו. יש לו חמש הופעות במדי הנבחרת.

כרגע למכבי חיפה יש חמישה זרים לאחר הסיכום עם בית"ר ירושלים על העברתו של עלי מוחמד. הנטייה של הירוקים היא לצרף מגן ימני זר, והסיכוי שיגיע כרגע חלוץ זר אינו גבוה. המטרה היא למצות את המו"מ עם רוקאביצה וצ'יבוטה.

בתוך כך, אמש דווח בתקשורת הספרדית שחואנחו נייטו, שמנהל בחודשים האחרונים מו"מ עם הירוקים, נמצא על סף חתימה באלמריה. אם אכן לא יגיע לישראל באופן סופי, יפתחו במו"מ עם מועמדים נוספים.

בעניין אחר, ביום רביעי צפויות להתקיים חגיגות האליפות הרשמיות שבוטלו לפני כשבועיים. הפעם האירוע אמור לקרות בלי מכשולים. השחקנים ואנשי המועדון ייטלו בו חלק.