הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בסגל חסר: אשדוד פתחה רשמית את האימונים

ללא חלק מהזרים, בן שמעון החל את ההכנות. בכורה לבזיע

גיל לוין
גיל לוין  20.06.21 - 10:10

התרגשות גדולה במ.ס אשדוד שתפתח הבוקר (ראשון) את הכנותיה באופן רשמי לעונת 2021/22. הסגל אמנם עוד חסר וגם רחוק מלהיות מושלם, אך התקוות והחלומות של הקבוצה מעיר הנמל גדולים. לראשונה מזה 16 שנים, המועדון של ג'קי בן זקן ישתתף במפעל אירופי.

האימון אמנם נפתח ללא שניים מהשחקנים החשובים ביותר בקבוצה של רן בן שמעון, טימותי אוואני וננאד סבטקוביץ' אשר קיבלו אישור לשוב לישראל בשלב מאוחר יותר. אך מנגד, הופיעו מספר פרצופים חדשים-ישנים שהצטרפו לאחרונה למועדון ורשמו אימון בכורה כמו נאור סבג, נואף בזיע, דייויד רוי נייאנג ואור אינברום שחזר למועדון נעוריו אחרי שעבר בגנט, בית"ר ירושלים, הפועל תל אביב ומכבי פתח תקווה.

בעונה הקרובה אשדוד צפויה לתת דגש על שיתופם של מספר משחקני הנוער של המועדון, כמו שלו הרוש, עוז בילו, חמזה מוואסי וניר חסון, שרק בשבוע החולף זכו בגביע המדינה לנוער. באימון היום הם לא יתאמנו, ויקבלו עוד מנוחה בשל השתתפותם במשחק הגמר. המטרה של הקבוצה השנה תהיה לשלבם באופן משמעותי יותר בסגל, כאשר הרוש במיוחד עתיד לקבל דקות משמעותיות במרכז השדה במקומם של שלומי אזולאי ורועי גורדנה שעזבו את המועדון.

לצד שילובם של השחקנים הצעירים, מסע הרכש של בן שמעון רק החל. בחלק הקדמי המאמן מחפש אחר חיזוק משמעותי בשל חזרתו של רמזי ספורי להפועל ב"ש אחרי עונת השאלה. כמו כן, עתידו של דין דוד במועדון לא ברור, כשישנן מספר קבוצות כמו מכבי תל אביב ומכבי חיפה אשר מחזרות אחריו, כשההעדפה היא למצות את האופציות מעבר לים.

טום בן זקן אמר באימון הפתיחה של אשדוד: "אנחנו עדיין לא מעכלים את זה. הייתה עונה נהדרת, הפגרה הייתה קצרה, אנחנו מתכוננים למשחק. יש לנו משחק חוץ חשוב מאוד, משחק חוץ ואנחנו מקווים להמשיך את העונה ההיסטורית שעשינו בעונה שעברה. המילה אירופה לא מפסיקה להיאמר אנחנו ישנים את זה וחולמים את זה, אני מקווה שנעשה את הטוב ביותר. עזבו אותנו שני שחקנים מאוד חשובים זה רועי ושלומי, אני בטוח שהקבוצה תדע להביא את המחליפים הראויים, זה עדיין מוקדם. את רואה יש פה הרבה שחקנים חדשים, עוד יגיעו חדשים. יש לנו זרים שעדיין לא הגיעו ואני בטוח שתתחבר כאן קבוצה יפה מאוד".

הרכש נאור סבג הוסיף: "אני שמח קודם כל להגיע למועדון כמו מ.ס אשדוד זה מועדון שהספיק להוכיח לכולם במדינה שהוא מספיק גדול, יש פה צוות מעולה, שחקנים מעולים, שמח להיות פה. כל אחד מחפש בית. אני מאמין שמצאתי את הבית שלי פה ואני מקווה שככה זה יהיה. אירופה תמיד זה מרגש לא משנה גם אם זה היה פעם רביעית באשדוד. תמיד מרגש באירופה".

המאמן רן בן שמעון סיכם: "זה כיף, לבוא בבוקר ולראות את כולם אחרי קיץ שלם, כמובן היינו בקשר כל הקיץ אבל זאת גם פתיחת עונה היסטורית אבל בעיקר מנסים להתארגן גיאוגרפית איך טסים, איך מסתדרים, איך מחנות אימונים, אז יש הרבה בעיות אבל זה כל הכיף של פתיחת עונת. אנחנו מתכוננים אנחנו רואים כל יום את היריבה, ממש לכל מקום שאני הולך אני לוקח איתי את הלפטופ. אני יכול להתכונן אבל יש לנו עוד כמה שלבים לעבור, אנחנו קודם כל צריכים לסיים את בניית הקבוצה וכשנסיים נתחיל לחשוב על זה. כרגע עוד לא רק כיף לראות את כולם מחדש. כיף טהור".