הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נחמיאס IN, טיבי OUT? פרטי המהלך של מכבי

עתיד הבלם, כמה ירוויח הרכש ומה דמי ההעברה? מאחורי העסקה

תומר לוי ויגאל גולדשטיין  21.06.21 - 20:27

זה לקח לה קצת זמן, אבל אפשר לברך את מכבי ת"א על החתמה ראשונה: עידן נחמיאס, בלם הפועל ק"ש בעונה החולפת, חתם במועדון לארבע עונות ויהיה רכש הבכורה של הצהובים. כמה ירוויח נחמיאס? מי ניסה לזרז את ההעברה? ומה המשמעות לגבי שאר הבלמים של פטריק ואן לוון? כל הפרטים מאחורי המו"מ.

תחילה, נבהיר כי נחמיאס רצה מאוד לשחק בחו"ל. הוא אף החזיק בהצעות מקבוצות בבלגיה, פולין, וסלובניה - אבל לא קיבל הצעה שהתאימה לו. עם זאת, העובדה שק"ש לא הייתה זוכה לדמי השבחה אם היה עובר לחו"ל מכיוון שהוא עבר את גיל 24, לא תרמה לניסיונות לעבור אל מעבר לים. כעת, עם מעברו למכבי ת"א, ק"ש שילשלה לכיסה מיליון ש"ח כדמי העברה.

עבור נחמיאס עצמו מדובר בקפיצת מדרגה משמעותית, ולא רק על כר הדשא. הבלם ירוויח 650 אלף שקל נטו לעונה, וצפוי להגדיל את שכרו בכל עונה מחדש - אך הוא אינו מחזיק בסעיף יציאה לקבוצה באירופה. יש לציין כי השמועות טוענות שנחמיאס עצמו הוא אוהד מכבי ת"א, והקשר בין הצדדים החל כבר בקיץ שעבר - אך לא ניתן היה להביאו מאחר והיה תחת חוזה.

הקיץ, פטריק ואן לוון וברק יצחקי העלו הילוך בכל הנוגע להעברתו של נחמיאס ולבסוף שיכנעו אותו להגיע - והסיבה לכך, בין היתר, היא הסחבת במו"מ עם איתן טיבי. כשהמגעים עם הבלם ששיחק בצהוב ב-9 השנים האחרונות לא צלחו, המאמצים להבאת נחמיאס הוגברו. כעת, קיימת הערכה שטיבי יעזוב את המועדון ושאיר את הצהובים עם שלושה בלמים צעירים שנמצאים בעליה: נחמיאס, בלטקסה ופיבן. בנוסף, כזכור, לוואן לוון תהיה אפשרות להשתמש בשרן ייני ולואיס הרננדס, שאמור להתחיל את האימונים למרות שעתידו בקבוצה לוט בערפל.

במקביל להחתמת נחמיאס, במכבי ת"א יעלו הילוך בגזרת הרכש. השמות שהוזכרו, נכון לרגע זה, הם שמותיהם של דין דוד, אוסמה חלאילה ומאוויס צ'יבוטה. לצידם, מתקיימים ניסיונות להשאיר את דן ביטון במועדון. בגזרת הזרים, הצהובים ינסו לצרף חלוץ וכמובן יחכו להתפתחות עם אנריק סבוריט, שעדיין לא חתם על החוזה שהוצע לו לשתי עונות עם אופציה לעונה נוספת. כרגע, המגן הספרדי בוחן אופציות בחו"ל.

באשר לסגל הקיים, מלבד סבוריט מכבי הציבה לעצמה מטרה אחת מרכזית: לסגור את השארתו של דניאל טננבאום. המועדון מקיים מו"מ עם השוער כבר שבועות ארוכים וההערכה היא שיש פערים בין הצדדים. כרגע לא ברור אם יופיע לאימונים מאחר והוא שחקן חופשי, כך שצפויות התפתחויות. צריך לזכור שדור פרץ, איתי שכטר ואלכסנדר פשיץ' כבר עזבו את הצהובים.