הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אורי דהן חתם רשמית לארבע עונות במכבי חיפה, חבשי עובר לק"ש

חשיפת ערוץ הספורט: הבלם השלים את המעבר לשורות אלופת המדינה, שחקן הירוקים יעשה את הדרך ההפוכה ויחתום לשנתיים בקבוצה של עמיר נוסבאום. דהן: "שמח להגיע למועדון מוביל". אלברמן: "מאמין ביכולות שלו להפוך לשחקן מפתח". הסכומים והפרטים מאחורי העסקה בפנים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  23.06.21 - 18:15

מכבי חיפה ממשיכה להתחזק: כפי שנחשף בערוץ הספורט, אלופת המדינה השלימה את העסקת עם הפועל קרית שמונה לפיה אורי דהן, בלם הקבוצה של עמיר נוסבאום, יעבור לכרמל - ועאיד חבשי, בלם הירוקים, יעשה את הדרך ההפוכה.

מוקדם יותר במהלך היום (רביעי), איזי שרצקי סיפר בשיחה עם ערוץ הפורט שהעסקה נחתמה וחבשי יגיע לקבוצתו. מהם פרטי המתווה? ובכן, שרצקי ויעקב שחר יחזיקו כל אחד ב-50 אחוזים מהכרטיס של כל אחד מהבלמים. שכרו של חבשי, שיצטרף לשנתיים עם אופציה של ק"ש להמשך ההתקשרות, יעמוד על 180 אלף דולר לעונה.

לאחר החתימה אמר אורי דהן לאתר הרשמי של מכבי חיפה: "שמח להגיע למועדון מוביל בישראל. רצון של כל שחקן להגיע להצטרף לקבוצה עם שאיפות ומטרות כמו מכסי חיפה. מצפה כבר למפגש עם הקהל המדהים בסמי עופר". גל אלברמן הוסיף: ״שמחים לצרף את אורי דהן, שחקן צעיר מוכשר ושאפתן. מועדון הכדורגל מכבי חיפה מאמין ביכולותיו של אורי להפוך לשחקן מפתח בסגל הקבוצה בשנים הקרובות. בהצלחה אורי״.

הירוקים שילמו חצי מיליון יורו על 50% מכרטיסו של דהן. במקרה של מכירה עתידית של חבשי, תהיה זכאית ק"ש ל-50% אחוז מסכום המכירה, כל עוד מעבר שכזה ייצא לפועל בזמן שהוא משחק במועדון של איזי שירצקי.

בקבוצה הצפונית העלו עוד קודם את שמו של איתן טיבי כגיבוי לאפשרות שחבשי לא יגיע, אבל אחרי בדיקה שעשו התברר כי טיבי לא מעוניין לחזור לקבוצה בה שיחק בעבר והוא מנהל בימים אלו מו"מ עם הפועל באר שבע. עאיד חבשי עצמו רצה להצטרף לבני סכנין, אולם מכבי חיפה לחצה שיעבור לק"ש כחלק מהטרייד. הבלם הבין שאם ימתח את החבל יותר מדי הוא יישב ביציע ולכן הסכים. מחר יעבור בדיקות רפואיות במועדון הצפוני לאחריהן יחתום על חוזה לשנתיים.

דהן סגר בעונה החולפת את עונתו השלישית כבלמה של עירוני קרית שמונה. הוא עלה לבוגרים בקיץ 2018, ובנובמבר 2019 ערך את הופעת הבכורה שלו. עם השנים, הפך לשחקן הרכב ובעונה שעברה רשם את עונת הפריצה שלו. כעת, הוא יצא לדרך חדשה.

בנושא אחר, בק"ש טרם סגרו משחקי אימון במחנה בסרביה אך הכינו כבר משחקי אימון בארץ כשהראשון יהיה באמצע החודש הבא מול בני סכנין. עד אז מקווה המאמן עמיר נוסבאום לצרף עוד שני שחקנים זרים לעמדות הכנף והחלוץ.