הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דניאל יאמר עשוי לרכוש את בית"ר טוברוק

הוא חוזר? בעלי מכבי נתניה לשעבר בקשר עם הנהלת המועדון

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  29.06.21 - 12:26
תחילת כתבה

דניאל יאמר, מי ששימש כבעלים של מכבי נתניה בעבר והוביל אותה להיות בין המועדונים המובילים בליגת העל, הוזכר לאחרונה כמי שהתעניין ברכישת מועדון הכדורגל בית"ר טוברוק שנמצא תחת פירוק זמני של עו''ד ליזה חדש.

בתחילת החודש מינתה עו''ד חדש את איציק גניש, מי שהיה יד ימינו של יאמר, דובר ויו"ר מחלקת הנוער של מכבי נתניה במשך קרוב לעשר שנים, למנכ"ל בית''ר טוברוק.

עם מינויו של גניש לתפקיד הועלתה סברה כי בשל הקשר ההדוק בין השניים, לא מן הנמנע כי יאמר ירכוש את המועדון מידיה של המפרקת ויתן לגניש להמשיך לנהל את המועדון כשהוא ישקיע בו כספים רבים. הערכה זאת הגיעה בעיקר מכיוון אנשיו של הבעלים היוצא אריק איזיקוביץ, תוך כדי אזכור הביקור של יאמר לפני כחודש בישראל כאשר נפגש מספר פעמים עם גניש.

גניש התייחס היום לידיעה ואמר: "עו"ד ליזה חדש הפקידה בידי את מועדון הנוער החשוב הזה על מנת לתפעל אותו ולהחזירו לדרך המלך במהרה בכדי שיימצא לו בעלים ראויים שיתנו מענה למאות הילדים שבו. אנשי עסקים רבים מתעניינים ברכישת טוברוק, אך רק לאחר ייצוב השורות נוכל להתקדם בתהליך".

בתוך כך, נודע כי בנתניה עושים מאמצים רבים להחתים מאמן לקבוצת הנוער אשר ירדה לליגה השניה בסיום העונה הנוכחית. מטרת המועדון היא למצוא מאמן שיוביל את הקבוצה בחזרה לליגה העל.

יאמר, יליד גרמניה, הוא איש עסקים יהודי שעלה לישראל בשנת 2006 ורכש את הבעלות על מכבי נתניה. בתקופתו בעיר היהלומים, הפך יאמר את הצהובים לאחת הקבוצות הדומיננטיות בכדורגל הישראלי כשבחמש שנותיו במועדון סיימה פעמיים במקום השני. בנוסף, תחתיו העפילה נתניה לראשונה בתולדותיה למוקדמות הליגה האירופית (אז גביע אופ"א). ב-2010 עזב את המועדון.