הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קבלן ביצוע: היממה של יצחקי במכבי ת"א

הישארות סבוריט וטננבאום מראה שהכל בשליטה. טור אוהד צהוב

עידו טרבלוס  01.07.21 - 12:34

אחרי שנתיים שבהן הקיץ של מכבי היה מוגבל ומכבי הייתה צריכה לעשות המון התאמות בעקבות הגבלות הפייר פליי, הנה סוף סוף קיץ שיכול להתנהל בצורה יותר ״חופשית״. עבודת הרכש היא באחריותו של ברק יצחקי, שלמעשה ממשיך את מה שעשו בן מנספורד וג׳ורדי קרויף לפניו: בניית סגל רעב, צעיר ומוכשר לצד השארת הבסיס הטוב שכבר יש למכבי.

אין אוהד מכבי שיגיד שהוא לא צמא לרכש, בעיקר בגלל שהקבוצה בהחלט צריכה רכש. העזיבה המאסיבית של שחקנים מנוסים וחשובים בחדר ההלבשה יכולה להיות קריטית במידה שמכבי לא תדע למלא את החסר.

עזיבתם של איתן טיבי ואיתי שכטר משמעותית לא רק מבחינת היכולת של מכבי על המגרש, אלא שיש לה השפעה מנטלית גדולה מאוד. שחקנים רבים מספרים שאיתי שכטר הוא חוויה בחדר ההלבשה, שחקן שעוזר לך להוציא מעצמך את הטוב ביותר שלך. גם איתן טיבי, מלבד היותו בלם נהדר, הוא מקצוען שהניסיון שלו והתקופה שלו במכבי עזרו לשחקנים לצידו להתפתח.  בסופו של דבר מדובר במחזור חיים של קבוצה, קבוצה שרוצה להיות הישגית ולהתחרות על הכל בכל שנה צריכה לדעת מתי לרענן את הסגל, מתי הגיע הזמן לדם חדש.

מכבי מוכיחה שהיא בהחלט רוצה להיות הכי הישגית שאפשר בצעדים שעשתה בקיץ: במקומו של איתי שכטר הגיע, אוסאמה חלאיילה, שסומן על ידי כל אנשי המקצוע ככישרון גדול לעתיד. במקומו של איתן טיבי, נחת עידן נחמיאס, שחקן צעיר וקפטן קרית שמונה. שני שחקני הרכש האלו הם ״מדויקים״ ונעשו מתוך רצון לרענן את הרעב בקבוצה.

לדעתי, המהלך המשמעותי ביותר שנעשה עד עכשיו בקיץ של מכבי הוא הישארותם של דניאל טננבאום, אנריק סבוריט ואבי ריקן. המהלך הזה, מלבד שהוא קריטי לסגל, בעצם מלמד אותנו כמה חזק מכבי עובדת וכמה זה מתחת לרדאר.

בפן המקצועי, הישארותו של אנריק סבוריט בעצם משדרגת את הקבוצה באופן אוטומטי מקבוצה טובה לקבוצה שמועמדת לזכות בכל תואר אפשרי. ההישארות של אחד מהזרים הגדולים שנחתו פה (לא פחות) הייתה בגדר חובה מבחינת אוהדי מכבי והיה אפשר לשמוע אתמול בכל רחבי המרכז את אנחת הרווחה של אוהדי מכבי ברגע ההכרזה על המשך דרכו.

גם חידוש החוזה של דניאל טננבאום משמעותי מאוד מקצועית. אחרי שאיתן טיבי והסטטוס של לואיס הרננדס עדיין לא ברור, אי אפשר היה לוותר על טננבאום ולייצר חוליית הגנה כמעט חדשה. הישארותם של טננבאום וסבוריט, בצוותא עם בלטקסה וג'ראלדש, שכבר נמצאים במועדון, בעצם שומרת על רוב ההגנה של מכבי מהשנים האחרונות ובעזרת חיזוק מדויק, ההגנה יכולה רק להשתפר. ומה עם ריקן? אחרי עזיבה של עוגנים ותיקים, ריקן אמור לתת את הניסיון בחדר ההלבשה ולדאוג שיישאר חזק כמו שהיה בשנים האחרונות.

חשוב מאוד לזכור שלצד הרכש, מכבי ת"א מחזיקה במחלקת הנוער הטובה ביותר בישראל ומגדלת שחקנים מצוינים שלעתים ״חוסכים״ למכבי את עניין הרכש. מכבי בעצם מגדלת לעצמה את הפתרונות שהיא צריכה לסגל: שחקנים כמו עידו שחר, פארפה גויאגון ורונן חנציס, שהם פוטנציאלים אדירים שיכולים לפתוח ברוב הקבוצות בליגת העל. מדובר בפריבלגיה שקיימת רק במכבי ולכן היא לא ממהרת לקנות אלא עושה הכל בצורה מחושבת, מתוך מודעות לכוח העצום שיש לה.

הקיץ לא צריך להיעצר פה. מכבי צריכה להתחזק בחלוץ קילר נוסף (אולי ניקיטה רוקאביצה?) ובקשר אמצע חזק (אולי ניר ביטון?) ואתם יכולים להיות בטוחים שברגעים אלה ברק יצחקי עובד על זה חזק. היממה האחרונה הוכיחה כמה דומיננטי ואמון האוהדים (שהיה שלו גם לפני כן) רק התחזק.