הונגריות ואוסטרית: יריבות בית"ר במחנה

הצהובים ימריאו ב-15/7. וגם: על השבוע הראשון של קומאן

תומר לוי
תומר לוי  05.07.21 - 16:39
תחילת כתבה

ארווין קומאן הגיע לבית"ר ירושלים כסימן שאלה גדול, אבל מאז שנחת בארץ לפני עשרה ימים הוא מעביר את האימונים ומותיר רושם חיובי מאוד במועדון. עד כה, השחקנים התרשמו לטובה מההולנדי, אחיו של רונאלד מאמן ברצלונה. "הוא מבין כדורגל ומאוד יסודי. הוא דורש מחויבות, הוא נחמד ומחייך, אבל לא פראייר. צריך לעמוד בדרישות שלו", אמר אחד השחקנים.

שחקן נוסף הוסיף: "שמות לא מדברים אליו. הוא הסביר שכולם מבחינתו מתחילים מאפס. לכולם הזדמנות שווה, ומרגישים את זה". בשלב זה, קומאן עובד בעיקר על הנעת כדור מהירה ולא מתרגל שיטה טקטית או הרכבים כאלה ואחרים. "כרגע הוא אומר שצריך לעבוד על היסודות", העיד שחקן בקבוצה. "כשיהיה סגל רחב יותר, נתחיל לתרגל שיטות טקטיות", סיפר המאמן לשחקניו.

עד שהקבוצה תצא למחנה האימונים באוסטריה, לא נקבעו יריבות אימון בישראל בשל הסיבה שבשלב הזה הדבר לא מעניין את קומאן - אלא רק יסודות המשחק. אם בכל זאת מתעקשים על שיטה מסוימת, לחלק מהשחקנים נאמר שכשיגיע הזמן הוא אוהב לתרגל 4-3-3.

מבחינת הנהלים, קומאן דומה למאמנים אחרים לגבי איחורים, שימוש בטלפונים במתחם וכו'. אחד השחקנים סיכם את הימים מאז שהגיע קומאן למועדון: "הוא מאמן ברמה גבוהה, יש למה לצפות כאשר יגיעו גם השחקנים שיחזקו את הקבוצה".

כשעד כה התעסקה בעיקר בסידור השורות ובחזרה ליסודות, בית"ר ירושלים מתחילה להסתכל על השלב הבא בהכנותיה לקראת העונה הבאה. היום (שני) פרסם המועדון את מועד היציאה למחנה האימונים באוסטריה, כמו גם את שלוש יריבות האימון אותן יפגשו הצהובים-שחורים.

הקבוצה תמריא לאוסטריה ביום חמישי ה-15/7 ותשווה במתקן אימונים סמוך לעיר בד ראדקרסבורג. בעבר התאמנו במקום ענקיות אירופיות כמו ריאל מדריד, ארסנל ורומא. במהלך המחנה, תקיים בית"ר שלושה משחקי אימון: מול פאקסי ההונגרית (17/7), ספרטקוס מהליגה השניה בהונגריה (19/7) וא.א.ק לרנקה הקפריסאית (22/7). המחנה ינעל יממה לאחר מכן ב-23/7.

אחרי שבשבוע שעבר חזרה להתאמן ללא שחקני הנבחרות השונות, אתמול והיום קיבלה בחזרה הקבוצה את אוראל דגני, מתאוסיניו ומרקו יאנקוביץ'.