דוד ומוחמד יהיו כשירים לגומלין, לביא לא?

חיפה עדכנה על מצב הפצועים. וגם: השינויים שמתכנן ברק בכר

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  08.07.21 - 13:09
תחילת כתבה

מכבי חיפה רצתה לפתוח את הקמפיין האירופי שלה ברגל ימין, לעיני 25,138 אוהדים ירוקים שהעניקו אווירה ביתית, אך ליריבה הקזחית - קייראט אלמטי - היו תוכניות משלה, והיא חילצה 1:1 מאלופת ישראל. "אנחנו עדיין לא בשיא היכולת", הודו במכבי חיפה. "ואי אפשר לצפות לזה אחרי שלושה שבועות של אימונים ושני משחקי הכנה. יש הרבה דברים טובים ויש דברים שנצטרך לתקן".

במועדון היו מרוצים מהעובדה שהירוקים הצליחו לייצר מספר מצבים טובים לכיבוש, אך ציינו גם את חוסר הריכוז והחדות מול השער וכן בחלק האחורי. המשחק לא התחיל כפי שברק בכר וחניכיו ציפו, הירוקים לא נכנסו טוב למשחק, ואם זה לא הספיק, אז הגיעה הפציעה של הקפטן, נטע לביא.

כתוצאה מהפגיעה הוא הוחלף, והקשר שסובל מקרסול נפוח יעבור צילום בימים הקרובים והוא בספק גדול לגומלין. בהמשך, עלי מוחמד שרשם בכורה סבל מרגישות בשריר הירך האחורי והוחלף, וגם דין דוד נפצע במפגש עם השוער הקזחי, ובמכבי חיפה ינסו להכשיר את השניים.

בהמשך, מכבי חיפה פירסמה הודעה על מצבם וטענה: "נטע לביא סובל מחבלה וכאבים בשוק ומשטף דם. הקשר עובר טיפולים ונעשה מאמץ להכשיר אותו למשחק הקרוב. דין דוד, שסובל מכאבים בירך, נבדק וצפוי להיות כשיר לגומלין. עלי מוחמד, שנפגע בשריר הירך האחורי, צפוי לעמוד לרשותו של המאמן למשחק הקרוב".

עומר אצילי כבש שער נפלא ונראה חד מאוד לקראת העונה הקרובה, ואחרי שבקודמת הוא הגיע בינואר מאפואל ניקוסיה, הפעם הוא ילבש ירוק כבר מתחילתה. במכבי חיפה שיבחו גם את דולב חזיזה ובן שהר שעלו מהספסל וחיזקו את החלק הקדמי. חלוץ הרכש אומנם רשם שתי החמצות, אך הוא, כמו חזיזה וחוסה רודריגס, בתמונת ההרכב לגומלין.

הקשר הספרדי, שהיה בספק קל למשחק בעקבות הפציעה בצוואר שאותה סחב מהמחנה, בלט לטובה בשורות הירוקים. הוא נכנס במקום לביא וסיפק מספר כדורי עומק טובים, שאת אחד מהם גודסוואי דוניו כמעט הפך לבישול.  סאן מנחם היה פעיל מאוד באגף השמאלי ואחד מכדורי הרוחב שלו פגע במשקוף. מוחמד אבו פאני שעבר קיץ סוער זכה למחמאות ולמחווה בסיום מהקהל שקרא לעברו "תישאר, תישאר".

לאנשי מכבי חיפה היו טענות רבות במהלך המשחק ובסיומו לעבר השופט המונטנגרי, מילובן מיליצ'יץ' ולטענתם קופחו: "הגיע לנו פנדל וכל המשחק היה לרעתנו". בסיום אבו פאני ודוד מחו בפניו על החלטותיו.

בכרמל ישנה אמונה רבה שניתן לחלוף על פני היריבה שנמצאת בעיצומה של עונה: "הכל פתוח לקראת הגומלין והסיכויים שווים. נעלה כדי לנצח". המסע לאלמטי הוא קשה מאוד ולכן החליטו ראשי המועדון לחכור מטוס וכבר ביום ראשון תצא הקבוצה לגומלין שיתקיים ברביעי הבא.