מבוקשת: חיפה תמכור 1,500 מנויים נוספים

95% מהקהל כבר חידש. וגם: ההכנה לקייראט ועזיבת רוקאביצה

גיל לוין
גיל לוין  13.07.21 - 10:51
תחילת כתבה

מכבי חיפה עברה אמש יממה לא פשוטה שהתחילה עם הדרישה של מקסים פלקושצ'נקו לבטל את חוזהו והסתיימה עם הפרידה הלא פשוטה מניקיטה רוקאביצה - אבל אין לה יותר מדי זמן 'להתאבל', כי כבר מחר (רביעי) היא תפגוש את קייראט אלמטי לגומלין הסיבוב הראשון של מוקדמות ליגת האלופות.

"עברו עלינו יומיים קשים, מהטיסה בלילה וההתאקלמות ועד העזיבה של רוקאביצה. דיברנו על זה בינינו הרבה, העזיבה שלו לא הפתיעה אף אחד וזה היה באוויר, אבל זה עדיין מאכזב שלא הסתדר", סיפר אחד השחקנים והוסיף. "לצד זה אין שום תירוצים, עם או בלי רוקאביצה יש לנו סגל חזק ואסור גם להסתכל על מי שלא נמצא ופצוע. אנחנו באים לשחק אגרסיבי וחזק". אחר הוסיף: "במשחק הראשון עוד הייתה חלודה, אי אפשר להכחיש את זה. אבל הסגל שלנו חזק ואיכותי יותר משל קייראט. ריכוז זה מה שיכריע את המשחק".

הירוקים, שסיימו ב-1:1 מאכזב עם הקזחים בישראל, שמו דגש בהכנה על החלק ההתקפי. כזכור, חוק שערי החוץ בוטל - כך שהמשימה של ברק בכר וחניכיו פשוטה יותר על הנייר. ועדיין, מאמן האלופה רוצה לראות הרבה יותר חדות אחרי ההופעה המאכזבת במשחק הראשון בין הקבוצות, הן בהתקפה והן במצבים הנייחים.

מבחינה מקצועית, עושה רושם שבכר עדיין מתלבט באיזה מערך לפתוח - אך אופציית שלושת הבלמים נראית הריאלית ביותר. אם וכאשר זה אכן יהיה המערך, שון גולדברג, בוגדן פלאניץ' ורמי גרשון עשויים לקבל את הקרדיט. דולב חזיזה, שחש ברע וסבל מהקאות בגינן נעדר מאימון הקבוצה, התאושש מהווירוס ויהיה כשיר להתמודדות. חזיזה גם נמצא בתמונת ההרכב, כמו גם צ'ארון שרי ועומר אצילי. לצידם, דין דוד צפוי לקבל את הקרדיט ב-11 על חשבונו של גודסוואי דוניו, שהפעם יירד לספסל.

מי שלא ייקחו בהתמודדות הם עופרי ארד (מתח את הרצועה הצידית), נטע לביא (סדק את עצם השוקית) וראיין סטריין (מתח את הירך האחורי) הפצועים. בתוך כך, הירוקים יערכו את מסיבת העיתונאים המסורתית בשעה 17:00 ולאחריה יתקיים האימון המסכם.

בתוך כך, האלופה פירסמה הבוקר ש-1,500 מנויים נוספים הועמדו למכירה בעקבות הביקוש. עד כה, מכבי חיפה מכרה 18,000 מנויים (95% חידשו).