הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ניקיטה לאן? האפשרויות של החלוץ האוסטרלי

אוסטרליה, אסיה וגם מכבי ת"א: במי יבחר החלוץ המבוקש?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.07.21 - 11:25
(צילום: אלן שיבר)
(צילום: אלן שיבר)

נדמה שאחד מסיפורי המפתח של עונת המלפפונים 2021 הישראלית נוגע לניקיטה רוקאביצה: החלוץ האוסטרלי, שסיים בשתי העונות האחרונות כמלך השערים של ליגת העל (ובעונה האחרונה גם זכה באליפות עם מכבי חיפה) - הוצב אתמול (שני) רשמית על המדף, לאחר שהירוקים הודיעו רשמית על עזיבתו. לאן פניו של "ניקי" מועדות? עדיין לא ידוע, אבל שלוש אפשרויות מרכזיות נראות על הפרק: אוסטרליה, סין או מכבי תל אביב.

אוסטרליה
במדינה פרסמו כי מספר קבוצות בליגה המקומית מחפשות חלוץ, ביניהן מלבורן ויקטורי החזקה אותה עזב רודי גסטדה ממש לאחרונה, כשגם ווסטרן סידני (קבוצתו החדשה של תומר חמד) ופרת' גלורי (שבעבר שמה נקשר עם זה של רוקאביצה) הוזכרו כמי שעשויות לקלוט את רוקאביצה.

אסיה
כפי שפורסם כאן בעבר, רוקאביצה מצוי בקשר עם סוכן אוסטרלי, שבוחן עבורות הצעות באסיה - לא רק בסין, אלא גם ביפן ודרום קוריאה. גם הליגה ההודית עלתה כאפשרות, ושמה של מוהון בגאן ATK נזרק לאוויר. גם אופציות מהמפרץ נמצאות על הפרק.

מכבי תל אביב
ולצד כל אלה, תמיד תרחף האפשרות, גם, של סגנית האלופה. רוקאביצה, כזכור, נבחן בעבר במכבי - אבל במועדון לא הלכו עליו, ובסופו של דבר הוא הגיע לבית"ר ירושלים בקיץ 2015. סגנית האלופה, על פי הדיווח באתר ערוץ הספורט, עשויה להגיש הצעה לאוסטרלי, במידה והאופציות בחו"ל לא תתממשנה.

רוקאביצה בן ה-34 סגר בעונה שעברה את שנתו השישית בישראל, לאחר שבעבר שיחק בקבוצות כמו פרת' גלורי האוסטרלית, טוונטה, הרטה ברלין, מיינץ - וחזר לאוסטרליה לשורות ווסטרן סידני. משם, הוא הגיע לבית"ר ירושלים, שם שיחק עונה אחת וכבש 14 שערים ב-30 הופעות. בקיץ שלאחר מכן, עבר למכבי חיפה - שם שיחק חמש עונות, ובסך הכל כבש 75 שערים.