"ברצלונה סירבה לשחק בירושלים, המשחק בוטל"

למרות שלא הייתה הודעה רשמית על קיום המפגש, בעלי המועדון פרסם פוסט בפייסבוק: "נחשפתי בחוזה לדרישה שהמשחק לא יתקיים בבירה, ניסיתי לשכנע את עצמי שזה בסדר. החלטה לא פשוטה"

תומר לוי
תומר לוי  15.07.21 - 12:34
תחילת כתבה

אין משחק. משה חוגג הודיע היום (חמישי) בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו כי ההתמודדות בין בית"ר ירושלים לברצלונה לא תתקיים בסופו של דבר, זאת למרות שבכל מקרה לא הייתה הודעה רשמית על קיום המשחק.

"בצער רב אני נאלץ לבטל את המשחק נגד ברצלונה", הוא כתב. "לאחר שקיבלתי את החוזה לחתימה ונחשפתי לדרישה החד משמעית שהמשחק לא יתקיים בעיר הבירה, ירושלים, ועוד כמה דרישות שלא מצאו חן בעיני, ישנתי בלב כבד, חשבתי רבות והחלטתי שלפני הכל אני יהודי וישראלי גאה. רכשתי את בית"ר ירושלים מתוך אהבה לעיר הבירה הקדושה, נלחמתי מלחמת חורמה בגזענות ואמשיך להילחם בה, אני מקדם דו קיום ובעד שלום".

"יחד עם זאת, משחק נגד בית"ר ירושלים ראוי שיתקיים בירושלים ואם המניע לאי קיומו בירושלים הוא פוליטי ואכנע לו, לא אוכל להיות שלם עם עצמי. אני אוהד ברצלונה וחלמתי על המשחק הזה עבורי, עבור הילדים הרבים שאוהדים את ברצלונה, עבור ההזדמנות האולי בלתי חוזרת הזו למשחק כזה היסטורי, כואב לי הלב".

"ניסיתי לשכנע את עצמי שזה בסדר, כבר הזזתי את המשחקים של בית"ר (תודה לאבי לוזון), פיניתי את בלומפילד (תודה לאברמוב) אבל עכשיו כשאני צריך לחתום, אני חייב ללכת עם הלב ונגד הראש. לא אוכל לבגוד בירושלים. אני לא כועס על ברצלונה, הם לא מועדון פוליטי ואין להם שום עניין לקחת חלק בסכסוך שלנו פה, הקשר שלנו ימשיך להיות טוב. זוהי החלטה קשה מאוד, אבל לאחר התייעצות עם ראש העיר, משה ליאון, אני מאמין שהיא הנכונה".

ראש העיר ירושלים משה ליאון אמר על ביטול המשחק: "אני תומך ללא סייג בהחלטתו של משה חוגג בעלי בית"ר ירושלים לבטל את המשחק מול ברצלונה. ירושלים היא בירתה של מדינת ישראל וההחלטה להחריגה אינה החלטה מקצועית, ספורטיבית וחינוכית. החרמתה של בירת ישראל היא החרמתה של מדינת ישראל כולה. אני קורא לכלל הגורמים במדינת ישראל לא לשתף פעולה עם המשחק ולא לתת יד למסר של החרמת בירת ישראל על כל המשתמע. זה פשוט; קבוצה שתחרים את בירת ישראל לא תגיע למדינת ישראל ואין להתפשר על כך".

חבר הכנסת אופיר כץ התייחס גם כן לביטול ולתגובתו של סמי אבו שחאדה מבל"ד: "האיש הזה מחבל בכל הזדמנות בכל מה שקשור למדינת ישראל. הפעם הוא מברך על ביטול משחק כדורגל בירושלים בירתנו הנצחית. בית"ר ידועה כקבוצה שיש לה מאות אלפי אוהדים ברחבי הארץ, והוא מכליל ומכתים את כולם. זאת בזמן שהוא מתבטא באופן קבוע בעד מחבלים ונגד מדינת ישראל. בעזרת השם אעביר השבוע את הצעת החוק שלי להרחבת עילות הפסילה להתמודדות בכנסת ישראל כך שמהללי טרוריסטים כמוהו לא יוכלו להתמודד. הוא ומפלגתו לא יראו יותר את כנסת ישראל, כפי שצריך להיות במדינה מתוקנת".