"התקבלה ההחלטה": דן ביטון ישוב ללודוגורץ

אחרי שהמו"מ בין מכבי תל אביב לקשר לא הבשיל, כעת נראה שהוא יחזור לסגל של הקבוצה ממנה הושאל, כך מאשר בכיר במועדון הבולגרי. הצהובים עשויים לפנות לנתניה בנוגע לגבי קניקובסקי

תומר לוי
תומר לוי  19.07.21 - 20:50
תחילת כתבה

סימני השאלה לגביו ריחפו באוויר זמן רב, וייתכן שכעת הסאגה מסתיימת. דן ביטון יחזור בימים הקרובים לסגל של לודוגורץ וייחל להתאמן עם הקבוצה ממנה הושאל למכבי תל אביב בעונה שעברה. כך אישר המנהל הספורטיבי של המועדון, דימיטאר בוז'קילוב, לערוץ הספורט: "דן שחקן מצוין, הוא יחזור לאימונים ובהדרגה נתחיל גם להשתמש בו. קיבלנו החלטה שהוא חוזר וזה יקרה בימים הקרובים".

אז מה הוביל לכך שהקשר לא יישאר בישראל? ביטון עד עכשיו התאמן בארץ מתוך שאיפה לסגור בקבוצה ישראלית, ככל הנראה מכבי ת"א. גם כך החוזה שלו הסתיים רק ב-1 ביולי, ובאותו הזמן התנהל מולו מו"מ. מגורמים בבולגריה ניתן להבין שלמרות שהיו מגעים, הצדדים לא הגיעו להסכמות בנוגע לדמי השחרור והפערים היו גדולים. סגנית אלופת המדינה לא מימשה את האופציה על 1.2 מיליון יורו והעדיפה להיכנס למו"מ חדש, שגם הוא לא צלח בשלב הזה.

ומה לגבי הרצון של ביטון עצמו? ההערכה היא שהוא היה מעדיף להישאר בארץ ואולי אף לעבור לקבוצה אחרת בליגת העל. נכון לעכשיו, זה לא קורה. אולם, צריך לציין שאנחנו בעיצומו של חלון העברות והדברים יכולים להיות מאוד נזילים. הצעה גבוהה יותר על השחקן עשויה לפתוח את הדברים מחדש.

ומה עוד מתכננת מכבי ת"א בהינתן וביטון ישוב לבולגריה? מכיוון שכרגע ירד הקשר מהפרק, עשויים הצהובים לפנות למכבי נתניה בנוגע לגבי קניקובסקי. עד הימים האחרונים הם לא פנו כלל ליהלומים בעניין. כזכור, גם מאוויס צ'יבוטה היה מועמד להגיע לקריית שלום, אבל הגורמים בבולגריה הוסיפו שבשלב הזה הוא נשאר ומאוד מרוצים ממנו מקצועית.