הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מכבי פספסה אותי, רוצה להאפיל על דרוגבה"

פרננד גורי נפרד אחרי שנמכר לווסטרלו: "נתניה היא בית"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  08.08.21 - 18:50
תחילת כתבה

אחת העסקאות הכי מפתיעות של הקיץ נחתמה אתמול (שבת) כשפרננד גורי נמכר לווסטרלו מהליגה הבלגית השנייה תמורת חצי מיליון יורו. הקבוצה שממנה הגיע מחוף השנהב תקבל עשרה אחוזים מהעסקה בעוד היתר יעבור לנתניה אחרי שהגיע ליהלומים בחינם, ואחרי שמכבי ת"א ויתרה עליו.

"מכבי ת"א פספסה אותי ונתניה הרוויחה", אומר גורי בראיון בלעדי רגע אחרי שחתם בווסטרלו. לישראל הוא הגיע בתיווכם של מייק דנן ורועי דניאל, שני הסוכנים שהאמינו בו מהרגע הראשון. אחרי שהגיע לנוער של מכבי ת"א הוא נשלח להתאמן בבית"ר ת"א בת ים, אבל פטריק וואן לוון, שהיה אחראי על הצד המקצועי של הקבוצה מהלאומית, החליט שהוא לא מתאים. דניאל, שמקושר לראשי נתניה, שוחח עם אייל סגל וניב גולדשטיין ואמר להם שבתוך כמה חודשים הוא יימכר. הם האמינו, והשאר היסטוריה.

בעקבות הפציעות הממושכות של רון אשכנזי ובן אז'ובל, פרננד גורי הוקפץ לבוגרים. בניגוד לוואן לוון, ריימונד אטפלד מאוד אהב את הסגנון. חזק, מהיר, משחק ראש מצוין ושחקן חוצפן על הדשא. שני שערים ב-13 הופעות הספיקו לווסטרלו להבין את הפוטנציאל. "אני רוצה להמשיך ולהוכיח את עצמי ולא לעצור עד שאגיע הכי רחוק שיש", אומר גורי, "כל החיים חשבתי רחוק וזה מה שהוביל אותי. מכבי נתניה בשבילי היתה כמו בית, הרגשתי הכי טוב בעולם ואני מאחל להם הרבה הצלחה ומזל".

ואם הייתי אומר לך לפני שנה שתימכר בחצי מיליון יורו לקבוצה בבלגיה?
"גם בחלום הכי משוגע שלי לא ראיתי את זה קורה. לא חשבתי שהמעבר הזה ייצא כל כך מהר לפועל. חשבתי שאהיה עוד כמה שנים בליגה הישראלית ואין מאושר ממני. כשהגיע ההצעה מהם, חשבתי שאני חולם. לא האמנתי בהתחלה".

מה אמרו לך בקבוצה החדשה?
"שהם לא משלמים כאלה סכומים בליגה השנייה ושיש לי אחריות להוביל אותם חזרה לליגה הבכירה. אני יודע שיש לי אחריות להוכיח להם שהם לא טעו. יש לי הרבה על הכתפיים, אבל אני לא מפחד מזה".

מה החלום הכי גדול?
"דידייה דרוגבה הוא המודל שלי ושל עוד ילדים צעירים שגדלו בחוף השנהב. אני רוצה לשחק במועדון שהוא שיחק, צ'לסי, והשאיפה שלי היא להגיע לרמות יותר גבוהות גם ממנו. אני חולם ועובד קשה ויודע שחלומות מתגשמים".

נתניה ויתרה על קיליאן ואן דר קאפ אחד השחקנים שהיו הכי קרובים אליך. איך הרגשת?
"הם לא עשו טעות, אבל בעיני זו היתה בחירה לא נכונה. כדורגל זה עסק ואף אחד לא רוצה להיכשל. אני עצוב בשבילו כי הוא היה שמח להישאר. בשבילי הוא אח גדול ומאוד חסר לי. כרגע אין לו קבוצה, אבל אני מאמין שהוא ישחק באירופה".