הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עוד יום בהיסטוריה של מכבי חיפה

חרף הרמה וההרכב לא ברור, לא צריך ועדת חקירה. אוהד ירוק

תמיר אלחיאני
תמיר אלחיאני  30.08.21 - 11:48

אפשר לומר בהחלט שלא לנער הזה פיללנו. תיקו מאופס במחזור הראשון מול חדרה, לא הפתיחה המיוחלת, בטח לא ביכולת הדלה בעליל של הקבוצה בשלבים ארוכים מדי של המשחק.

עזבו רגע את העובדה ששוחקה בערך רבע שעה של כדורגל במחצית השנייה, כשהשאר הוקדש להצגות, השתטחויות וסתם משיכות זמן אקראיות. עם כל העצבים על השכונה של חדרה - התפקיד שלנו הוא לא להתלונן אלא למצוא פתרונות יצירתיים לבונקרים ולהעניש על חטא ה"ליגה א" ובזבוזי הזמן האינסופיים. המשחק הזה הוא, בסופו של דבר, מייצג נאמן לבערך עשרה מתוך שלושה עשר המשחקים בכל סיבוב בליגת העל, ואנחנו קבוצה שמוצאת בדרך כלל את הפרצה. לא כך היה אתמול בערב בנתניה.

להוציא את עשרים הדקות הראשונות, שגם בהן לא היה טוטאל פוטבול אבל בהחלט כן הייתה הגעה למצבים ממשיים, זה היה משחק דלוח למדי של הקבוצה, בלי תכלס, בלי אורך רוח, עם המון הגבהות שבלוניות והמון עצבים וחוסר דיוק. חדרה עשתה כל שיכלה להוציא אותנו מהכלים ומהריכוז, ואנחנו אכן יצאנו ממנו ומהמשחק הזה כשיותר מחצי תאוותנו בידינו.

גם ההרכב שעלה איתו בכר היה מלכתחילה לא ברור ולא פתור בשתי העמדות - קיצוני שמאל וחלוץ. על פי תכנית המשחק הראשונית, יובל אשכנזי היה אמור להיות הסקנד סטרייקר ולהחליף מקומות עם דין דוד על אגף שמאל. אף אחד משני אלו אינו התפקיד הטבעי של יובל היקר, ובטח שבכושרו הנוכחי הלא-משהו בכלל, לא הייתי פותח איתו או שהייתי פותח איתו מדרגה אחת אחורה כקשר אמצע נוסף... בכלל, חילופי מקום מוצלחים מצריכים אינטליגנציית משחק מסוג מסויים שלמרבה הצער, אין לא לדין דוד (כרגע) ולא לאשכנזי (בכלל).

יתרה מכך - כל המנדראז' הזה מקדימה, ודריכות על רגליים אחד של השני גם הובילו למתפרצות מסוכנות ומספר מצבים סופר בטוחים של חדרה. זה, כמובן, כשחדרה אשכרה שיחקה כדורגל. כן, לא הייתה זו שעתנו היפה ביותר, ולא באמת הגיע לנו משהו מעבר לתיקו במשחק הזה. הרכב לא מוצלח של בכר, אך גם השחקנים על פי רוב היו מתחת לרמתם. אצילי ושרי, מהם מצופה היה להרים את הרמה ולשחרר פצצה חודרת בונקרים, פתחו את המשחק טוב, אבל בהמשך יישרו קו עם חולשת שאר הקבוצה.

החוסרים, המשחק בחמישי, שום דבר מאלו לא צריך להיות תירוץ. מכבי חיפה בכל הרכב צריכה  לנצח משחק כזה וחבל מאוד על שתי הנקודות האלו. לא יודע אם זו היתה זחיחות או תחושת המובן מאליו שהגול יגיע בכל מקרה, אבל המשחק הזה הוכיח שהשנה הזו לא תהיה קלה יותר מקודמתה, וגם - שהסוויץ' בין ימי חמישי בערב לליגה חייב להתבצע בצורה הרבה הרבה יותר טובה. הליגה, בסופו של דבר, היא הדבר החשוב ביותר והמנוע שממנו ודרכו נגיע למעמדים רמים באירופה.

כמובן שכדרכם בקודש, שמעתי אתמול אוהדים שלנו שמתלוננים על איכות הסגל ומייחלים לחיזוק מיידי, זאת אחרי שביום חמישי הם גמרו את ההלל על הקבוצה כאילו זו ברזיל 70'. אם נישאר בפרופורציות, לא קרה אתמול שום דבר שמצריך ועדת חקירה או שידוד מערכות, צריך להבין ששיט הפנס לפעמים ויש גם ימים פחות מוצלחים. מה שכן - שווה בהחלט לברר על עוד פיתרון לחיסרון אפשרי של חזיזה המועד לפורענות, או לכל הפחות - אשכרה לשחק עם דין דוד בכנף...

מצד שני - ריאן סטריין. עושה רושם שהגיע אחלה מגן, דינמי, מהיר ומסוכן וגם לוחם עיקש בחלק האחורי. נקודת האור אולי היחידה אתמול על הדשא בירוק.

במחזור הבא, אחרי פגרת הנבחרת, תגיע סכנין לסמי עופר אחרי תוצאה מעניינת במיוחד במחזור הראשון, אז אין שום מקום לזחיחות או שאננות משום סוג. הנעדרים יחזרו, הפצועים יחלימו והקבוצה תגיע במוד אחר לחלוטין. מאמין ומקווה שניראה כמו שאנחנו יודעים להיראות ונפתח באופן ראסמי את ליגת העל 21/22. אין מקום לעוד הרבה תקלות כאלו, בטח לא שתיים ברצף.

בהזדמנות זו, אני רוצה לאחל שנה טובה לכל בית ישראל ולאחים הירוקים במיוחד, שנדע ימים מוצלחים יותר ספורטיבית מאתמול ושנהיה כולנו בריאים, אמן. כמו כן, מאחל לכל הנציגים הירוקים בנבחרות הצלחה, שמרו על עצמכם וחיזרו אלינו בכוחות מחודשים לדבר האמיתי.

נתראה בצד השני של הפגרה!
שנה טובה וירוקה.

נ.ב. הציות למסכות אתמול היה כמעט אבסולוטי, בחסות הכרוז החופר ביותר במזרח התיכון. כל הכבוד לאוהדי הכדורגל הישראלי שמוותרים על זכותם האלמנטרית לנשום בליל אוגוסט מחניק בשביל להשאיר את הדבר היקר ביותר עבורם פתוח.