הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עדיין בחדר עריכה: מוקדם לשפוט את הקבוצות

מה שלמדנו מהמחזור הראשון הוא שאין הרבה מה ללמוד. דעה

אבישי סלע
אבישי סלע  30.08.21 - 12:25
תחילת כתבה

קול ישראל, הרי החדשות ועיקרן תחילה: תנשמו.

תנשמו, אוהדי מכבי חיפה. כן, אחרי פתיחת העונה הדי מטאורית (21 שערים בשישה משחקים בקונפרנס ליג!), הגיע משחק שבו הכדור לא נכנס (מול יריב נחות שבא להתגונן). וכן, עדיין יש פנצ'רים במו"מ מול אבו פאני (שכל תוצאה אחרת מלבד הישארות שלו במועדון תיחשב להפתעה).

ובכל זאת, למרות נטיית הלב הברורה (והמובנת) של אוהד להתרגז ולפרוק הכל, גם את המשחק מול חדרה צריך להכניס לפרופורציה: בסופו של דבר, קצב הכיבושים המטאורי היה נרגע, והעומק ההתקפי של מכבי חיפה יחזור לתת את אותותיו. עניין של זמן.

תנשמו, אוהדי מכבי תל אביב. כן, זה קצת קשה לנשום. פתיחת העונה לא מזהירה בלשון המעטה, החסרונות של ואן לוון מוצגים לעיני כל ואף פעם לא נעים להפסיד בסכנין. גם ההעפלה לקונפרנס ליג, ביחס ליכולת, היא לא דבר שמשפר מדי את מצב הרוח.

ועדיין, גם את המצב הלא פשוט שמחזיקת הגביע נקלעה אליו אפשר וצריך להכניס לפרופורציה: גם את העונה שעברה מכבי ת"א התחילה עם הפסד, וכמעט גמרה עם אליפות. הסגל נבנה באיחור, שזו נקודה שלילית למי שבנה אותו, ובכל זאת הדברים עוד צריכים להידבק. יש לצהובים לא מעט נורות אדומות (סליחה על המטאפורה), אבל גם הרבה שחקנים שעוד צריכים להיכנס לעניינים - וגם, ככל הנראה, עוד שני וולקאמים בדרך.

ובעיקר - תנשמו, אוהדי בית"ר ירושלים. האמת היא שככל הנראה, אוהדי בית"ר ירושלים שחזו במשחק יודעים לנשום טוב. אולי הקריאה לנשום צריכה להגיע לכל היתר - לקהל המתבוננים מהצד, גם לנו. אחרי שנה איומה ונוראה, סוף סוף היה משהו בבית"ר ששיחקה מול באר שבע שאפשר היה לבנות עליו.

לא מושלם, רחוק מלהיות פיקס ועם הרבה מאוד חסרונות בולטים (למשל מרכז ההגנה, למשל העובדה שאין חלוץ אמיתי בקצה) - אבל מהמקום הנמוך שאליו הגיעה לעונה הזאת, קיימת הרגשה ברורה שבית"ר מסוגלת להפתיע לטובה. עם זרגרי, בואצ'י, מחיאס, שועה וינקוביץ' - חמישה שחקני הרכב לגיטימיים לחלוטין שישבו בחוץ מכל מיני סיבות, העסק ייראה לגמרי אחרת.

מה שלמדנו מהמחזור הראשון של הליגה הוא שאין עדיין הרבה מה ללמוד ממנו. אולי זו עדיין סימניה של הקורונה שמרחפת מעל כולנו כמו צל, אולי הזרים שמהססים לבוא, אולי בעיות כלכליות שעדיין משפיעות על כל הקבוצות - אולי הכל ביחד. אבל התחושה החזקה היא שרוב הקבוצות עדיין נמצאות בחדר העריכה, בשלב חומרי הגלם, הרבה לפני שאפשר יהיה לשפוט אותן - לטוב או לרע. פגרת הנבחרות היא אולי לא משהו עבור האוהדים, אבל היא כנראה הכרחית על הקבוצות בשביל ה"פיין טיונינג". זה בניגוד לאינסטינקט שלנו, לפרץ הטבעי ולרצון לסיפוקים מיידיים שקיים בכל אוהד כדורגל, אבל אף על פי כן ולמרות הכל -

תנשמו. פגרה נעימה לכולנו.