הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מי שלא טרח בערב שבת: מכבי ת"א לא מוכנה

ההתנהלות המאוחרת בקיץ גרמה לפתיחת העונה הזו. טור אוהד

עידו טרבלוס  12.09.21 - 08:56

לא ברור אם יותר טוב או פחות רע. לפני שאתייחס למשחק אתמול (שבת) אני רוצה להגיד משהו שלדעתי אוהדים עוד קבוצות יכולים להתחבר אליו, ואני מדבר על בזבוזיי זמן.

לדעתי, מכבי פ״ת אתמול הראתה את כל מה שרע בכדורגל הישראלי. מה זה משנה אם מוכרים את מנור סולומון וליאל עבדה במיליונים אבל אין ספורטיביות? מדקה 10 הקבוצה של גיא לוזון בזבזה זמן, וזה דבר שמרחיק את אוהדי הכדורגל מצפייה ואהבת המשחק.

מחוץ לרעשי הרקע הרבים היה גם משחק. מכבי נראתה טוב במחצית הראשונה: המשחק שטף והגול היה באוויר. קצת אחרי השבת היציעים התמלאו, מכבי התעוררה וכבשנו את הראשון. כל כך כיף לחזור לבלומפילד מלא, הקהל שר בטירוף, וזה היה נראה מאוד מבטיח.

סטיפה פריצה מסתמן כחלוץ מטרה, שצריך להיות על המגרש, ומכבי ת"א שווה גול כשהקרואטי על המגרש. במקביל, ואן לוון יצטרך לדעת להשתמש בחלאיילה מכיוון שהחילוף אתמול היה רע והוא התקשה לבוא לידי ביטוי.

גם אילון אלמוג היה לא רע, בהתחשב בהופעות האחרונות שלו, אבל חילופים של פטריק פשוט לא היו טובים. במקום להעיר את המשחק, המאמן הרדים אותו עוד יותר. זו לא פעם ראשונה שאנחנו ״נעצרים״ בגלל החילופים, שכן להבדיל משנה שעברה, הסגל הרבה יותר מוגבל. חבל שעידו שחר לא עולה במקום ריקן למשל. פטריק יהיה חייב למצוא פתרונות אחרים בסגל הקיים. אם זה עידו שחר או רונן חנציס, כל אופציה אחרת נראת טוב יותר מכיוון שכרגע כשריקן עולה חילוף, זה מרגיש כמו בעיה.

נקודות האור היו גבי קניקובסקי ודן ביטון, שהציתו את הדמיון, אבל זה עוד מוקדם לצערי. מאוד מאכזב שמכבי חיכתה קיץ שלם עד שהביאה אותם והם לא הגיעו בתחילת הקיץ לעשות הכנה עם הקבוצה.

השניים נראים טוב, אבל ייקח להם זמן ואין לנו זמן כזה. המחצית השנייה נפתחה, ומכבי הלכה לישון. לא ברור מה גרם לשחקנים להרדם אבל הראשון ללכת לישון היה עדן שמיר. עושה רושם שיש שם בעיה של כושר ושוב, במקום לספוג בעיות כאלה בשלבים המוקדמים של אירופה או במשחקי אימון, מכבי מפסידה מזה בליגה.

ברק יצחקי חייב ללמוד מזה ומשהו חייב להשתנות בהתנהלות בקיץ. באותו הזמן שהגיעו חלאילה ונחמיאס, היו צריכים להגיע ביטון, שמיר וקניקובסקי.

בסך הכל, אחרי הרבה משחקים חלשים ובעיקר מזל, מכבי שיחקה כדורגל במחצית הראשונה, יזמה וניסתה. לוח המשחקים הקרוב פשוט מטורף ומכבי תצטרך להגיע מוכנה. אתגר גדול מאוד לפטריק ואן לוון, יש שיגידו האתגר האחרון בהסתברות מסוימת. עכשיו חובת ההוכחה עליו. הסגל התחזק ואפשר לשפר את הקבוצה. זה בהחלט עליו כרגע.

עם הפנים לקונפרנס ליג. יאללה מכבי!