הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לא לומדת: מה שמכבי חיפה שכחה בבלומפילד

המציאות ומכבי ת"א היכו בירוקים. טור של אוהד צהוב

עידו טרבלוס  19.09.21 - 10:20

הם לא לומדים בחיפה. פשוט לא לומדים. לפני כל משחק הם מספרים כמה אנחנו מפחדים מאצילי, כמה המחנה אימון שלהם היה הטוב בהיסטוריה וכמובן שאין שחקן יותר טוב בהיסטוריה מפלאניץ׳. אבל איזה קטע זה שהמציאות שונה לחלוטין?

מ-כ-ב-י-ז-ם. בגלל זה אתם לא מכבי. מכבי מתעסקים בעיקר, במשחק, בטירוף. לא במסביב. במכבי באים לעבוד, בחיפה באים לעבודה, וראו את זה על המגרש. מכבי נלחמה על כל כדור, השאירה את הדם על המגרש וחיפה הייתה כל כך זחוחה שהיא שכחה לרגע שעל המגרש שחקנים שחגגו עליה אליפויות. חיפה חשבו שהם המציאו את הכדורגל. ובכן, לא. לא קרוב אפילו.

וממש רגע לפני שאני מתעסק במשחק, יש עוד משהו קטן לדבר עליו – איזה תצוגה של הקהל, איזו שבת של כדורגל! משעה 17:00 אוהדי מכבי צבעו את פלורנטין ורק חיכו להיכנס לאצטדיון. טירוף שנמשך בשיירה למגרש וכמובן גם ביציע. תצוגה אירופית. ואיזה כיף הצרידות הזו, צרידות של אחרי נצחון. איזה כיף!

מכבי פתחה מעולה והראתה שלמרות הזמן המועט בו השחקנים מבלים ביחד, היא מתחילה להתחבר, השחקנים מבינים זה את זה וצברו בטחון. זה התחיל עם משחק מעולה של שלישיית ההתקפה שמהרגע הראשון לחצה מאוד גבוה. למשל גבי קניקובסקי – עושה רושם שהאגף עושה לו טוב מכיוון שהוא המנוע של משחק הלחץ. הוא חילץ שני כדורים באזור המסוכן ועם טיפה יותר ריכוז של שאר הקבוצה זה היה יכול להניב שערים.

אופיר דוידזאדה שיחק נהדר, ג׳ראלדש נלחם על כל כדור, נחמיאס ניצח כל מאבק ודניאל פרץ נעל את השער. משחק באמת מעולה של מכבי. האחרון עושה רושם כבר כמה זמן של השוער הבא של ישראל, לא רק של מכבי. למרות שהוא צעיר, פרץ עולה לכל משחק עם בטחון שיא. משחק הרגל המצוין שלו רק מוסיף למכבי ובאופן כללי פשוט כיף שהוא במכבי.

קובאס עושה רושם של שחקן מעולה. עוד נגד אלשקרט התלהבנו ביציע מהנגיעות שלו בכדור ואתמול זה המשיך באותה דרך. עוד מעט הוא יהיה בכושר, וזה בעייתי מבחינת כל הליגה. עושה רושם של מפלצת. דן ביטון שוב נהדר, פעיל, דוחף קדימה ובעיקר הפך את המשחק של מכבי מאנמי למשחק חיובי, עם הפנים קדימה, מאיים ומחפש את החברים שלו.

שרן ייני היה שרן ייני, קפטן אמיתי, לוחם ומכביסט. על דן גלזר צריך להוסיף משהו? יש מישהו בארץ שלא חושב שמדובר בקשר הכי טוב בליגה? סטיפה פריצה היה אדיר. חלוץ רחבה מעולה ומעל הכל פשוט השאיר אבק לפלאניץ' בכל מאבק. בחיפה טוענים שהוא בלם על, שימשיכו לטעון. ניהול המשחק של פטריק היה טוב, מכבי נראתה טוב ולא היה צורך בחילוף. למרות שביציע חשבו שהחילופים נערכו מעט מאוחר, חייב לזקוף את החילופים המאחורים לזכות ה-11 שפתחו. הם היו מצוינים. היה באמת כיף לראות אותם.

עושה רושם שהעונה של מכבי התחילה נגד אלשקרט, הכיוון החיובי מאוד ממשיך וכיף לראות את הקבוצה כל כך משתדלת. הפעם ראינו גם יכולת.

עם הפנים לטרנר. יאללה מכבי!