הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חושך על פני תהום: תצוגת הנפל של מכבי ת"א

בלי נק' אור אחת. וגם: האם אלמוג סיים את דרכו? אוהד צהוב

עידו טרבלוס  26.09.21 - 09:47

מכבי לא הגיעה אתמול לבאר שבע. צריך להגיד את האמת. אין איך להתחבא מאחורי אף אירוע שהיה במשחק הזה. גם כשהשופט לא טוב חובת ההוכחה היא על מכבי וזה היה משחק פשוט קשה לצפייה.

לפני שאנסה לפרק את המשחק יש כמה שאלות שעולות לי כאוהד מכבי במשחק הזה:

1. מה הסיבה לקיצוניות הפשוט מטריפה שיש למכבי העונה? איך בשבוע שעבר נראנו כמו שנראנו ואתמול לא הגענו לטרנר?

2. איך הקבוצה עם הסגל הכי רחב ואיכותי בשלוש השנים האחרונות מגיעה למצב שאין לה כלים התקפיים על הספסל?

3. מה עשה פטריק בשבוע שעבר שלא עשה היום?

ולמשחק –

במקום לשחק כדורגל מכבי מהרגע הראשון נפלה לקטנות של באר שבע, ביצעה עבירות מיותרות ובעיקר התעסקה בהכל חוץ מלשחק כדורגל. אני אישית לא ראיתי שום דבר מלהיב מהפועל באר שבע, אבל מכבי של אתמול הייתה כל כך רעה שלדעתי היא מפסידה לכל קבוצה שהייתה עולה מולה. מהנוער של באר שבע ועד הבוגרים. ככה מכבי הייתה חלשה אתמול.

אין טעם אפילו לעסוק בשחקן אחד, כל הקבוצה כשלה והכשלון היה נוראי. זה לא שהמשכנו בקו החיובי משבוע שעבר והפסדנו על חוסר מזל, הפועל באר שבע רצתה יותר. איך הגענו למצב כזה?

שבוע אחד הקבוצה נראית מוכנה לרוץ עד הסוף, בניצחון משכנע באמת ושבוע לאחר מכן לא עולה למגרש. אני לא מצליח להבין את הקיצוניות הזו, לא מצליח לשים את האצבע על הגורם. (הקיצוניות הזו הופיעה גם נגד פ״ת - מכבי במחצית ראשונה מעולה ובמחצית שנייה של חושך מוחלט).

 יש שיגידו מאמן, יש שיגידו סגל קצר. אני באמת לא מצליח לשים את האצבע כי מכבי הוכיחה השנה שהיא יכולה ויודעת לשחק כדורגל טוב, אבל אתמול נתנו לבאר שבע נצחון שאולי נתחרט עליו.

זו גם אחת הפעמים הראשונות שאני לא מצליח למצוא נקודת אור אחת. כל הדוגמאות שלי יגיעו ממשחקים אחרים לגביי שחקנים ששיחקו גם אתמול, אבל משהו קרה למכבי.

טוב אולי נקודת אור קטנה:

באליפות הראשונה של ג׳ורדי הפסדנו בבאר שבע באחד מהמחזורים הראשונים, לאחר מכן כולם זוכרים מה קרה. באליפות השנייה של ג׳ורדי הפסדנו בבאר שבע באחד מהמחזורים הראשונים וגם כאן, כולם ראו מה קרה לאחר מכן.

ובאליפות השלישית של ג׳ורדי, כן אתם מנחשים נכון, הפסדנו לבאר שבע באחד מהמחזורים הראשונים בבאר שבע והשאר היסטוריה.

בעונה הרביעית של ג׳ורדי ניצחנו את באר שבע במשחק בית שלה (אמנם בטדי) במחזורים הראשונים אבל את העונה סיימנו כסגנים. האם משחק מול באר שבע מהווה סימן לבאות?

באר שבע לא הייתה גדולה, מכבי בערב נורא הייתה יכולה לכבוש והייתה אפילו קרובה כשניסתה, אבל איזה ערב רע. באמת לא קשור למציאות. ההימור האחרון שלי לגביי הערב הזה היה שנראה בו ככה. אפשר להפסיד אבל מכבי חייבת לשחק כדורגל. זה פשוט מטריף היכולת של מכבי להיות סופר טובה או סופר דופר גרועה.

אולי יש טעם לעסוק בשחקן אחד? שמו אילון אלמוג ואני מאמין שאתמול הוא שיחק את משחקו האחרון במכבי (אני לא מייחל לכך, אבל אני מכיר את הנפשות הפועלות).

פטריק העלה את איילון שייתן לו אקסטרה, שינסה להכניס קצת אש למגרש וקיבל שחקן מנותק מהמציאות שהפקיר את החברים שלו אחרי מילים מיותרות. אני מאוד רוצה בהצלחתו של איילון אבל זה לא נראה מעולם רע כמו שזה נראה עכשיו. והכי גרוע (מבחינת איילון) שאפשר להבין את הצוות המקצועי של מכבי אם לא ירכיב אותו יותר. זה כבר מביך את שני הצדדים.

מכבי יוצאת לאוסטריה למשחק קשה ולאחר מכן תארח את הפועל ירושלים. חובת ההוכחה כבר לא רק על פטריק אלא גם על השחקנים שהראו שיש למה לצפות מהם. נקווה שאם כבר נזכה למכבי קיצונית, שתהיה קיצונית כמו נגד חיפה, לכיוון החיובי.