הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צור: לייבוביץ' הראה חוסר אישיות במשחק

שופט העבר ניתח ב"אולפן הלילה": "השופטים הם חסרי ביטחון"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.10.21 - 07:47
תחילת כתבה

(בנגן הווידאו: הראיון המלא עם שופט העבר, אייל צור, מתוך "אולפן הלילה")

המשחק המרכזי הותיר אחריו סערה גדולה: אמש (ראשון), הפועל באר שבע ניצחה 1:2 את מכבי חיפה - בסיומה של דרמה שכללה אינספור שריקות מעוררות מחלוקת של שופט המשחק, גל לייבוביץ', שזכה לביקורות רבות מצד אוהדים ופרשנים. לאחר המשחק, מי שניתח את המצב היה שופט העבר, אייל צור, שהתראיין ל"אולפן הלילה" - וסיכם לילה סוער, מכל הסיבות הלא נכונות.

"זה השפיע על כולם מתחילת המשחק", התייחס צור לשיפוט של לייבוביץ'. "ברגע שאתה לא מראה אישיות ואותוריטה (סמכות) על המגרש, ניגש ל-VAR, משנה ואז לא משנה, ומתחיל לאבד ביטחון - השחקנים מנוסים ממנו, והם מבינים שעכשיו הם יכולים לצעוק עליו ולהלחיץ אותו. זו פסיכולוגיה, שחקן כדורגל יודע שכשהוא מתנפל על השופט, השופט לא ישנה את החלטתו עכשיו, אבל המטרה היא להפעיל לחץ לקראת ההמשך".

"כולנו ראינו שתצוגת השיפוט לא היתה טובה", התייחס צור למשחק שעבר על לייבוביץ' והצוות שלו, "היה חוסר תיאום רב בין השופט לצוות ה-VAR, וזה גרם לבלבול. שופטי ה-VAR לא הראו לו את הזוויות הנכונות בחלק מהמקרים, על פי הפרוטוקול, השופטים שם צריכים לקרוא לשופט רק במידה והם משוכנעים שהוא טעה".

"אם הוא מסתכל 5 או 7 דקות, ועדיין מתווכחים אם היה או לא, כנראה שלא היתה ודאות - ולא היה צריך לקרוא לו בכלל. יש פה חוסר ביטחון ובלבול, רואים המון מקרים של שופטים שעומדים 4-6 דקות מול ה-VAR, זו לא המטרה של המערכת". כמו כן ציין את הבעיה האמיתית: "השופט צריך לקבל את ההחלטה, אבל יש לו שיקולים של ניקוד - ואם הוא הולך ל-VAR, הניקוד שלו נפגע".

האם צריך להעניש את לייבוביץ' מעכשיו? צור מסויג: "אני חושב שההדלפות מגורמים בכירים באיגוד השופטים הן הזויות", אמר שופט העבר, ובאשר לסוגיית העונש ענה - "גם אם זה היה, זה לא מוסיף שום דבר לשופט או למערכת. גם אותי השעו לשישה שבועות מהמגרשים, וכשחזרתי - זה היה עם חוסר ביטחון מוחלט".