הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רשמי: בני לם מונה למאמן במכבי נתניה

חתם לשלוש שנים ביהלומים ויחליף את ריימונד אטפלד

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  04.10.21 - 09:21
תחילת כתבה

מאמן חדש למכבי נתניה. הקבוצה הודיעה הבוקר (שני) על מינויו של בני לם לתפקיד, לאחר שחתם לשלוש שנים, והוא מחליף את ריימונד אטפלד שפוטר בשבוע שעבר.

כבר אתמול הגיע לם למשרדי מכבי נתניה על מנת לחתום על החוזה, ובכך  הוא חוזר לאמן בוגרים, אחרי תקופה ארוכה, במהלכה עבד במחלקות הנוער. אחד הגורמים המכריעים ששכנעו ללם לקבל את ההצעה של היהלומים הייתה העובדה שעל פי חוזהו, גם אם יפוטר מאימון הקבוצה הבוגרת, הוא ימשיך לאמן במחלקת הנוער, באותו שכר ובאותם התנאים.

בני לם אמר לאתר הקבוצה לאחר החתימה: "בראשית דבריי, אני רוצה להודות ליענקל'ה שחר, איציק עובדיה ולבית הנהדר בו הייתי בשנתיים האחרונות – מכבי חיפה, וכמובן אני רוצה להודות להם על ברכת הדרך שנתנו לי במעבר למכבי נתניה".

"עבורי, מכבי נתניה זה הרבה מעבר למועדון כדורגל, זה הבית שלי, הבית בו חונכתי, גדלתי ושיחקתי, להיות מאמן מכבי נתניה זו סגירת מעגל מרגשת עבורי. אני רוצה להודות להנהלת מכבי נתניה על שבחרו בי ואני בטוח שיחד עם חומר השחקנים המדהים שיש פה, הצוות הנפלא שעוטף את הקבוצה וכמובן האוהדים שהם השחקן ה-12 נצא ביחד לדרך  חדשה ומוצלחת".

המאמן נפרד גם ממקום העבודה האחרון שלו, מכבי חיפה: "עם קול חנוק ועם דמעות בעיניים אני רוצה לומר שנהניתי במכבי חיפה. אני רוצה להגיד תודה ליענקל'ה ולאיציק עובדיה, שנתנו לי את האפשרות ללכת למכבי נתניה. היו לי פה שנתיים וחצי של הנאה ושל כיף. מכבי חיפה הוא מועדון לתפארת, מועדון גדול. ניהול ברמה אירופית, אני לוקח מפה את החוויה הגדולה. לא הייתה לי חוויה כזאת בשום מקום בחיים".

לם, 62, שחקן עבר שמזוהה בעיקר עם מכבי נתניה, החל את קריירת האימון שלו ב-1995 כשמונה למאמן הקבוצה מעיר היהלומים בצוותא עם אלברט גזל. את רוב זמנו כמאמן הוא העביר בנוער של בית"ר טוברוק ונתניה. בנוסף, בין השנים 2011-2014 הוא תפקד כמנהל המקצועי של הקבוצה בה החל את קריירת האימון שלו. בשנתיים האחרונות משמש לם כמאמן קבוצת הנוער של מכבי חיפה, עימה זכה באליפות בעונה שעברה.