הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ראש בקיר: הקיבעון של פטריק ואן לוון

מפח הנפש שנמנע, האכזבה מחוזז ושריקות הבוז. אוהד צהוב

עידו טרבלוס  04.10.21 - 10:56

אמנם יצאנו מהמשחק הזה עם 3 נקודות אבל כמאמר הקלישאה – זה הדבר היחידי שאנחנו יכולים לקחת מהמשחק הזה. אם פטריק ממש יתאמץ, הוא יכול להגיד שלא רק 3 נקודות הושגו אתמול, אלא גם שער נקי וכמובן שינוי מהספסל. אבל יש ערך לשינוי אם מראש לא היית צריך להגיע למצב שצריך לעשות אותו? זאת אומרת, לפתוח עם חוזז, שהיה חלש להחריד, ואז להחליף אותו בבראנדלי קובאס ולקבל בישול ממנו זה לא גול של מאמן או חילוף גדול, זה פשוט חיזוק לכמה שטותי היה לפתוח עם חוזז מההתחלה.

והשער הנקי? שיחקנו נגד קבוצה (מרגשת ככל שתהיה) חלשה מאוד שלא ברמה של הליגה הזו ולא סתם לא כבשה עדיין שער זכות. לשמור נגדה על שער נקי זה לא מייצג כלום.

מכבי פתחה במשחק הזה עם קניקובסקי באמצע, שינוי מרענן שבהחלט הוכיח את עצמו תוך כדי המשחק. גבי מרענן בעצמו והאמת שפשוט חוויה לראות את הבחור הזה. העבודה ההגנתית שלו נהדרת, הרצון שלו ללכת לעומק זה משהו שהיה מאוד חסר למכבי.

אבל פטריק כמו פטריק, מוציא בחילוף את השחקן הכי טוב שלו (קניקובסקי נפצע? עייף? יש הסבר מהותי לחילוף המיותר הזה?) ותוקע למכבי את המשחק בצורה קשה מאוד.

הראשון שהיה צריך לצאת היה מתן חוזז, שלא רק היה רע מאוד אלא גם חסר אחריות. ספג צהוב ברחבה של הפועל ירושלים ונראה עצבני.

ביציע מבינים שיש תקופות קשות שבהן שחקנים לא נראים טוב ומשתדלים לתמוך, בעיקר כשמדובר בשחקני בית. אבל גם היציע אתמול לא יכול היה לסבול את האדישות וחוסר החיבור למציאות של מתן חוזז. צהוב מיותר שהתווסף לעוד כמה מהלכים מיותרים שפשוט צעקו את זה – לא היה צריך לפתוח עם חוזז מההתחלה.

פטריק מתעקש לשחק עם מכבי בשיטה שמכבי שיחקה בה בעונה שעברה, רק שבעונה שעברה היו לו את הכלים לשחק את ה-433 שהוא אוהב, השנה יש לו מימדים שונים בקבוצה והוא חייב לגוון. מכבי אתמול לא כבשה יותר מגול אך ורק בגלל שפטריק קיבע אותה, הכריח אותה לשחק משחק שלא מתאים לה. הוא כפה על מכבי שיטה ששנה שעברה התאימה כמו כפפה, אבל השנה לא. ההולנדי חייב להיות דינאמי ופתוח לשינויים מכיוון שהיכולת הזו לא תספיק גם נגד הפועל ירושלים בטדי.

בעונה שעברה, על אף ההתאמה המושלמת של הסגל למערך, פטריק הוכיח שאפשר אחרת – נגד מכבי פ״ת בפלייאוף העליון, במצב של 1:1, פטריק העלה את גררו ושיחק עם 2 חלוצים ו-2 שחקנים בכנפיים. מכבי שטפה את המגרש, חלוץ אחד (שכטר) בישל לשני (גררו) כשהאגפים מזינים אותם בכדורים הנכונים ומכבי ניצחה את המשחק. פטריק היקר, הוכחת כבר שאפשר, אז למה אתמול להוציא את פריצה? למה לא לתת לו לשחק עם חלאילה יחד? ואם פריצה עייף, למה לא לשחק עם גררו וחלאילה חלוצים? למה לא לשנות את המערך? לא ברור.

בנוסף, ואן לוון חייב להפסיק עם החילופים המאוחרים שלו. הוא מחכה יותר מדי ואתמול היינו יכולים בקלות גם לא לכבוש. בקלות המשחק אתמול יכול היה להפוך למפח נפש. מכבי לא יכולה לתת למשחקים כאלה להפוך למוקשים שלה והגיע הזמן לצבור נקודות.

ולמרות החוויה הקשה בבלומפילד אתמול, הצלחתי לרכז כמה נקודות אור –

1.לראשונה העונה מכבי הגיעה למשחק בסגל מלא (למעט נחמיאס) ובעצם הזכירה את מכבי של השנים האחרונות בזכות העומק שהספסל נתן. זו פריבילגיה גדולה להעלות מהספסל שחקנים כמו סבוריט גולסה ודן ביטון. (דן, תתעורר!)

2. אופיר דוידזאדה. אין מה להוסיף. בשיא שלו. תענוג לעיניים! מקצוען.

3. דניאל פרץ שוב מציל את מכבי. מצד אחד, אני מאושר לראות אותו פורח ומצד שני אני סופר את הדקות שלו כי זה הרי ברור לכולם ששנתיים ביכולת הזו והוא לא בליגה שלנו יותר.

4. ג׳ראלדש חוזר לעצמו. משחק טוב אתמול, בעיקר הסגירות המשותפות עם הבלמים. חיפה הרבה, יצא להביא כדור. מזכיר את ג׳ראלדש הישן והטוב.