הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לייבוביץ': "טעיתי בפנדל על אצילי, אבל תלו אותי בכיכר העיר"

אחרי שערוריית השיפוט במשחק בין חיפה לב"ש, השופט מסר את הצד שלו בשיחה עם הקולגות שלו, שגם ביקרו את האיגוד. וגם: מיהם השופטים בהם מאמינים שיוכלו לנהל משחקים רגישים?

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  05.10.21 - 06:24
תחילת כתבה

הריקושטים משערוריית השיפוט במשחק בין מכבי חיפה להפועל באר שבע עדיין ניתזים, בעיקר על שופט המשחק גל לייבוביץ'. השופט שניהל את ההתמודדות ספג נאצות ברשתות החברתיות בסיום המשחק, אבל בחר שלא לפנות למשטרה.

הביקורת החריפה שהעבירו אתמול לייחוס באיגוד השופטים כנגד השופט גל לייבוביץ' הובילה למתקפה חמורה מצד חבריו של השופט. "איתן תבריזי ולירן וקסברגר שכחו שהם היו שופטים פעם ושכחו גם ששנה שעברה לייבוביץ' שפט נהדר משחקים רגישים", אמרו כמה מהשופטים.

לייבוביץ' עצמו, קיבל חיזוק מחבריו ואמר להם בשיחות: "טעיתי בפנדל של אצילי, אבל זה לא מצדיק שתלו אותי בכיכר העיר. שוכחים מהר איך העברתי משחקים רגישים. יש להם זיכרון קצר". השופט מצטרף לעוד שופטים שנכנסו להשעייה וחזרו עד לא מזמן לשפוט. בין היתר מדובר בלירן ליאני, דוד פוקסמן ועידן לייבה.

נכון להיום, באיגוד מאמינים בשני שופטים שיכולים לנהל משחקים רגישים: יגאל פריד ורועי רינשרייבר. אוראל גרינפלד פצוע ולא ברור מתי יוכל לחזור לנהל משחקים ברמה הגבוהה ולכן הוא יוצא כשופט וידאו למשחקים באירופה ולא כשופט ראשי.