הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

השחקנים לא אשמים: ואן לוון הבעיה של מכבי

חילופים מהבית, קבעון בשיטה וקבלת החלטות רעה. טור של אוהד צהוב

עידו טרבלוס  17.10.21 - 10:09

יש כל כך הרבה מה להגיד על מכבי של אתמול. רכבת הרים רצינית, רכבת הרים מיותרת. זה היה משחק, שבו פטריק בעצמו פשוט הרס למכבי. כבר כמה משחקים שהדבר הכי בולט במכבי זו העובדה שאין לקבוצה שיטה. אין דרך. אין מישהו שחושב איך להשתמש בכלים שלו. מה שמוביל אותי למשפט שחייב להאמר – השחקנים לא אשמים. השחקנים סובלים מקבלת החלטות מזעזעת של מאמן, שלעתים זה מרגיש שהוא רואה משחק אחר.

אנסה לעשות סדר בבלאגן:

1. אולי די עם החילופים מהבית? אולי די להתעלם לחלוטין מהמשחק? מכבי מובילה 1:2, נראית טוב, למה החילופים? למה להסתבך? נכון שקובאס היה קצת חלש ונכון שדן ביטון לא חד, אבל זה עבד. מכבי שיחקה טוב והיו ראויים ליותר מ-1:2.
 
2. קבלת החלטות רעה בצורה קיצונית. פטריק "הורס" לשחקנים, פשוטו כמשמעו. ואן לוון ניסה להכניס בכוח את גולסה לקצב, הוא חושב שבגלל שאופיר דוידזאדה היה טוב במשחקים קודמים בצורה יוצאת דופן כמגן שמאלי, הוא יכול להופיע בצורה יוצאת דופן בכל תפקיד ומכניס אותו לשחק מגן/קיצוני/חלוץ והורס את אופיר.

קובאס היה מעורב בגול הראשון והצירוף עם ג׳ראלדש התחיל לעבוד, רק שאז פטריק הוציא את קובאס. למה? למה להוציא את קניקובסקי? איך הוא מוציא בפיגור את השחקן הכי טוב שלו? מה עבר אתמול בראש של פטריק?

3. השיטה (או יותר נכון – האין שיטה): אין גיוון, אין חילופים שבאמת עושים שינוי (זה תמיד בלם על בלם או חלוץ על חלוץ), אין מערך וזה מאפשר לכל קבוצה להבין את מכבי ובדקה 60-50 להשתלט על המשחק. תמיד אותו דבר, תמיד חלוץ אחד, תמיד קישור מעובה (ואתמול לא היה צריך! מה הוא לא ראה שמכבי נראית טוב?).

מעל הכל, המהלך שפטריק עשה אתמול ובעצם שילב בתוכו את שלוש הרעות שפירטתי כאן: החילוף הכל כך הזוי של סטיפה פריצה. הקרואטי הצטיין, אז למה להוציא אותו?? למה לא להכניס עוד חלוץ? כמובן שפריצה יוצא ומי נכנס? חלאיילה. חלאילה שחקן נהדר, אבל למה לא להעלות אותו יחד עם פריצה? אה כמובן, השיטה. אוי פטריק.

רבים מאוהדי מכבי אתמול הרגישו שהעונה הזו בהחלט בורחת ואפשר להבין אותם. אפשר להבין את הקריאות לפטריק. זו הרגשה מאוד מוזרה לדעת שיש לך את השחקנים לנצח משחקים אבל מי ש״מוריד״ אותם הוא האיש על הקווים. הסגל של מכבי טוב, אפילו טוב מאוד, אבל האיש שאמור להוביל אותו פשוט הורס אותו.

הגיע הזמן להשקיע במאמן, כמו בתקופה של ג׳ורדי. להביא לפה סמכות, להביא לפה איש מקצוע רציני עם רזומה ורצון להתקדם. להשקיע כסף גם במשבצת הזו. המינוי של פטריק היה מרגש ונראה כמו מהלך של מועדון בריא (והוא באמת כזה), אבל מועדון בריא צריך גם להבין מתי הדברים מתקלקלים ולנסות לתקן. כרגע, נראה שהכל שבור בעמדת המאמן במכבי. יש איזה סרבי (איביץ') שיושב בבית, פנוי, אולי הגיע הזמן להסתער עליו עם חוזה ל-5 שנים? 

הכותב הינו אוהד מכבי ת"א