הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אירועי טדי: מעצר 2 מהחשודים הוארך עד מחר

2 נזקקו גם לטיפול רפואי. עדויות קשות של אוהדי מכבי חיפה

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  17.10.21 - 11:56
תחילת כתבה

העימות בין אוהדי מכבי חיפה לשוטרים, מאבטחים ופקחים במשחק אמש נגד הפועל ירושלים בטדי מסרב לרדת מסדר היום, כאשר המועדון מקבל עדויות רבות וראיות, בהן טענות קשות, נגד התנהגות השוטרים. על פי העדויות, התבקשו האוהדים שלא עטו מסכות בניגוד לחוק להתלוות לפקחים על מנת להעביר להם דו"ח, אך העניינים התחממו והחל עימות פיזי בין הצדדים. מעצרם של שניים מתוך שלושת העצורים הוארך עד מחר.

במכבי חיפה טענו הבוקר: "המשטרה השתמשה באגרסיביות יתרה ובאכיפה ברוטלית. מראות של שוטרים מפעילים כוח קשה מול אוהדים רק ירחיקו עוד ועוד אנשים מהאצטדיונים. הייתה אכיפה בררנית של יציע אחד בלבד. במשטרה צריכים לבדוק את עצמם, הוציאו את השוטרים מהיציעים מהסיבה הזו".

אוהד של מכבי חיפה שנכח באירוע וסירב להיחשף סיפר: "מלבד אוהדי מכבי חיפה היו גם אנשי אבטחה ואוהדי הפועל ירושלים ללא מסכות, אך התנכלו לנו. אני לא אחזור לטדי, אין טעם. אנחנו באים מכל הארץ לעודד את הקבוצה שלנו, לא כדי להתעמת עם אף אחד".

אחד מהשוטרים שנפצעו אושפז עם שבר באפו, ושלושת העצורים שיובאו להארכת מעצר חשודים בין היתר בתקיפת שוטר, עבירה שדינה מאסר עד שלוש שנים. במשטרה טוענים בכל תוקף שאוהדי מכבי חיפה היו אלה שהחלו לפעול באלימות ותקפו שוטרים. בהודעתם נמסר: "משטרת ישראל לא תאפשר כל גילוי אלימות, ובפרט כלפי אנשי החוק המבצעים את תפקידם לשמירת הציבור ובריאותו".